Οκλαχόμα

Αϊόβα

Λογότυπο του Κρατικού Πανεπιστημίου της Αϊόβα

Παρασκευή, 5 Νοεμβρίου, 6 μ.μ. CST/BSOK/Σάββατο, 6/4 μ.μ. CT/BSOK/McCasland Field House/Norman, Okla.

Norman – Η ομάδα βόλεϊ της Οκλαχόμα επιστρέφει στα φιλικά σύνορα του McCasland Field House για να φιλοξενήσει την Αϊόβα από τις 5 έως τις 6 Νοεμβρίου. Ο αγώνας της Παρασκευής έχει οριστεί στις 6 μ.μ. ώρα Καΐρου με τον αγώνα του Σαββάτου στις 4 μ.μ. GMT. Και τα δύο παιχνίδια θα μεταδοθούν από το Bally Sports Oklahoma.

Ιστορίες Σαββατοκύριακου

Την τελευταία φορά

Οι Sooners χώρισαν δύο παιχνίδια εναντίον των Jayhawks στο δρόμο στο Lawrence, Kan. , το Σαββατοκύριακο. Ο ΟΥ πήρε τον πρώτο αγώνα, 3-2, πριν πέσει σε τέσσερα σετ στο δεύτερο παιχνίδι.

Η νίκη της Παρασκευής σε πέντε σετ επί του Κάνσας σηματοδότησε την έκτη συνεχόμενη νίκη επί των Jayhawks για τους Sooners, που χρονολογείται από το 2018. Μέγκαν Γουίλσον Πρωτοστάτησε στο έγκλημα με 22 φόνους τη νύχτα. Σαβάνα Ντέιβισον 17 προστέθηκε, ενώ Κρίστεν Μπέρμιγχαμ Snap 10. beton dn Σχεδίασε επίθεση με 48 ασίστ και έχει το double-double της σεζόν με 11 τρύπες. Kale Qamoha Μέτρησε 33 τρύπες με Isiya Harty Στατιστικά 14 και Σαμ Άντονι προσθέστε 10.

Το Σάββατο, οι Sooners κέρδισαν το πρώτο σετ πριν χάσουν τα επόμενα τρία καθώς έχασαν με 26-24, 14-25, 26-28, 22-25 από τους Jayhawks.

Ο Γουίλσον αποκτά επίτιμο σύζυγο
Μέγκαν Γουίλσον Το συνέδριο ανακοίνωσε την Τρίτη ότι του απονεμήθηκε το βραβείο Big 12 Rookie of the Week και Offensive Player of Week.

Ο Wilson, ο οποίος τιμήθηκε ως ο 12ος κορυφαίος πρωτάρης της εβδομάδας στις 11 Οκτωβρίου, είναι ο πρώτος παίκτης στην ιστορία του προγράμματος που κέρδισε δύο εβδομαδιαίες διακρίσεις την ίδια εβδομάδα. Είναι η μόνη 12 ανώτερη παίκτρια αυτή τη σεζόν που τιμάται σε περισσότερες από μία κατηγορίες την ίδια εβδομάδα.

Το Kingwood, στο Τέξας, είχε ένα δυνατό Σαββατοκύριακο για τον πρώτο και ετοίμασε τα περισσότερα σκοτώματα από τους 12 κορυφαίους αθλητές το Σαββατοκύριακο με 38. Την Παρασκευή, σημείωσε ένα υψηλό 22 kills σε 4,40 kills/set. Ο πρωτοετής μπήκε επίσης σε τρία μπλοκ, συμπεριλαμβανομένων δύο σόλο. Το Σάββατο, ο Wilson έκανε 16 kills σε ένα τμήμα 4.00k/sec και πρόσθεσε δύο πιτ και δύο μπλοκ. Η βαθμολογία της με 4,22 kill/set το Σαββατοκύριακο είναι δεύτερη στο πρωτάθλημα.

Τα τρία εβδομαδιαία βραβεία Wilson ήρθαν στη δεύτερη θέση πριν από το Sooner αυτή τη σεζόν. Οι Sooners πήραν εννέα εβδομαδιαία βραβεία το 2021 για να ηγηθούν του πρωταθλήματος. Ένας πρωτοετής φοιτητής κέρδισε μια εβδομάδα σε πέντε από τις τελευταίες έξι εβδομάδες. Οι Sooners είναι επίσης η μοναδική σχολή όπου έχει τιμηθεί τουλάχιστον ένας αθλητής και στις τρεις κατηγορίες αυτή τη σεζόν.

READ  Η Άρσεναλ θα αντιμετωπίσει 3.000 μίλια μπρος-πίσω για έναν εντός έδρας αγώνα με την Μπενφίκα, όπως επιβεβαιώνεται από το Europa League.

Καλώς ήρθατε στο πάρτι της απαγόρευσης
Η άμυνα του Sooners ήταν σταθερή το 2021 με μερικά σπουδαία ματς. Ενάντια στο TCU, οι Sooners σημείωσαν τα καλύτερα 22,0 μπλοκ της σεζόν. Εναντίον του Texas Tech, ο OU σημείωσε 10 μονόμετρα για να θέσει νέο ρεκόρ μπλοκ σε έναν αγώνα πέντε σετ. Το OU έχει σκοράρει διψήφιο μπλοκ σε όλα τα παιχνίδια εκτός από επτά αυτή τη σεζόν. Στους Big 12, οι Sooners πήραν την πρώτη θέση με 236 μπλοκ συνολικά και τη δεύτερη με 2,71 μπλοκ/σετ. Μόνο σε αγώνες συνεδρίων, το OU είναι πρώτο με 121,0 και 2,81/σετ.

Νέοι και πεινασμένοι
Οι άνδρες της κατώτερης βαθμίδας της ομάδας του 2021 κλήθηκαν για να έχουν άμεσο αντίκτυπο και έκαναν ακριβώς αυτό. Οι μόνοι δύο παίκτες που θα παίξουν σύντομα σε κάθε όμιλο φέτος είναι πρωτοετείς beton dn Και Kale Qamoha. Ο Dunn άρπαξε την πρωταρχική δουλειά του συντονισμού και ήταν ένας παίκτης που έκανε τα πάντα που κατετάγη δεύτερος στην ομάδα σε μπλοκ (58,0) και τρίτος σε σκάψιμο (172). Ο Kemohah γέμιζε τα παπούτσια που άφησε το Libero Conference δύο φορές το χρόνο Κίτον Κίνλεϋ Οδηγεί την ομάδα με 389 τρύπες και μπορεί να σπάσει ρεκόρ γεωτρήσεων σε μία μόνο σεζόν.

Μέγκαν Γουίλσον Ήταν μια επιθετική σπίθα για τους Sooners, οδηγώντας την ομάδα με 323 kills και 3,76 kills/fixed mark. Κρίστεν Μπέρμιγχαμ Εμφανίστηκε σε 54 σετ για τους Sooners και έπαιξε σε θεατρικά έργα. Το New Student’s Blocks 41.0 κατετάγη 4η στην ομάδα με τη δευτεροετή Κέλσι Κάρινγκτον Κατέλαβε την έκτη θέση με βαθμολογία 31. Φοιτητής Σαμ Άντονι Έχει δει πολύ καιρό ως ειδικός στην άμυνα και κατέχει τη δεύτερη θέση στην ομάδα με 193 τρύπες σε 86 συνδυασμούς που παίχτηκαν. Tyler Alcorn Εμφανίστηκε σε 62 ομάδες και σημείωσε 58,0 συνολικές μάζες για συνολικά 44 σκοτώσεις.

κάνε ένα σημάδι
Η ομάδα του 2021 έχει ήδη αφήσει σημάδι στα βιβλία ρεκόρ. Η Kali Kemoh’s 29 τρύπες σε ένα παιχνίδι τεσσάρων σετ κόντρα στην Πολιτεία του Μισισιπή (10 Σεπτεμβρίου) ισοφάρισαν τα περισσότερα στην ιστορία του προγράμματος. Το Kemohah είναι το τρίτο επείγον που επιτύχει το σήμα. Πέιτζ Άντερσον Ήταν ισόπαλη για 18 σινγκλ για το έκτο μπλοκ σινγκλ όλων των εποχών σε μία μόνο σεζόν. Μέγκαν Γουίλσον Το μπλοκ 16 singles κατατάσσεται στην ένατη θέση όλων των εποχών στην ιστορία του προγράμματος για μία σεζόν. Ως ομάδα, οι Sooners ισοφάρισαν το ρεκόρ προγράμματος για μπλοκ μονά σε έναν αγώνα τεσσάρων σετ με 7,0 εναντίον του Lipscomb (28 Αυγούστου). Οι Sooners σημείωσαν νέο ρεκόρ μπλοκ σινγκλ σε έναν αγώνα πέντε σετ με 10.0 εναντίον του Texas Tech (14 Οκτωβρίου).

READ  Σπάζοντας το ρεκόρ για τα γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο: πού και πώς ...

Ο Άντερσον πήρε πυρομαχικά
παλαιός Πέιτζ Άντερσον Ήταν εντυπωσιακός στο Big 12 Play, σημειώνοντας υψηλό σταδιοδρομίας 18 kills κόντρα στη Δυτική Βιρτζίνια (25 Σεπτεμβρίου) και έχοντας ποσοστό επιτυχίας όχι λιγότερο από 0,350 σε επτά από τα 10 τελευταία παιχνίδια της. Ο πρώτος παίκτης έχει πλέον μετρήσει διψήφια σκοτώματα σε 10 παιχνίδια αυτή τη σεζόν και έχει πάνω από 10 στα επτά από τα τελευταία 11. Ο Άντερσον οδηγεί επίσης στην άμυνα με 113,0 μπλοκ ανά έτος και 18,0 μεμονωμένα μπλοκ. Τα εννέα μπλοκ της έχουν δεθεί ενάντια στο TCU όσο το δυνατόν περισσότερο νωρίτερα αυτή τη σεζόν. Στο παιχνίδι του συνεδρίου, ο Άντερσον πέτυχε 0,290 με 102 σκοτώσεις και κέρδισε 59,0 μπλοκ.

Ο ΝΤΑΝ τα κάνει όλα
σετ για αρχάριους beton dn Είχε άμεσο αντίκτυπο στην επίθεση του OU στην πρώτη της σεζόν με τους Sooners. Ο Πάρκερ του Κολοράντο είχε τουλάχιστον 30 ασίστ σε όλα τα παιχνίδια εκτός από ένα αυτή τη σεζόν και έχει σκοράρει πάνω από 40 σε 10 αγώνες με καλύτερο 54 στην καριέρα του απέναντι στην Texas Tech (14 Οκτωβρίου). Ο πρωτοετής σημείωσε επίσης διπλό σε οκτώ περιπτώσεις. Έχει κάνει διπλά διπλά σε τρεις περιπτώσεις και έχει ξανακωδικοποιήσει διπλά εναντίον τεσσάρων από τις 12 μεγάλες πέντε ομάδες που έχουν αντιμετωπίσει μέχρι τώρα ο Sooners. Ο Dan τα κατάφερε όλα αυτή τη σεζόν με 841 ασίστ (9,767/σετ), 65 kills, 172 τρύπες και 58,0 μπλοκ.

μεγάλος αγώνας 12
Πολλοί επείγοντες άνθρωποι λαμβάνουν τις κορυφαίες 10 βαθμολογίες στην τρέχουσα κατάταξη του συνεδρίου. Μέγκαν Γουίλσον Είναι τρίτος στο πρωτάθλημα με 3,76 kills/σετ και τρίτος με συνολικά 323 kills. Σαβάνα Ντέιβισον Κατετάγη έβδομος με 3,46 kills/σετ και πέμπτος με συνολικά 256 kills. beton dn Είναι πέμπτος με 9,67 πάσες/σετ και δεύτερος με συνολικά 841 ασίστ. Πέιτζ Άντερσον Κατατάσσεται στην τρίτη θέση με 1,31 μπλοκ/σετ και στη δεύτερη σε σύνολο μπλοκ με 113. Kale Qamoha Είναι τρίτο με 4,47 τρύπες/σετ και δεύτερο με συνολικά 389 τρύπες.

READ  EURO 2024: Επιλέξτε την ιδανική ενδεκάδα της Σκωτίας πριν από την κλήρωση του Σαββάτου

Μόνο στα παιχνίδια συνεδρίων, ο Άντερσον είναι δεύτερος στο πρωτάθλημα με 1,37 μπλοκ/σετ και 59 συνολικά μπλοκ. Ο Ντέιβισον κατατάσσεται έβδομος με 3,45 σκοτώσεις/σετ ενώ ο Γουίλσον την ένατη στο πρωτάθλημα με 3,26 σκοτώσεις/σετ. Οι 9,47 πάσες/πάσες της Dunn είναι στην έκτη θέση και οι συνολικά 407 πάσες της την τοποθετούν στην τέταρτη θέση. Ο Kemohah είναι δεύτερος στο πρωτάθλημα με 4,91 τρύπες/σετ και πρώτος με συνολικό σκορ 211.

Προσκοπισμός Αϊόβα
Οι τυφώνες είναι επί του παρόντος 13-8 το έτος και 5-5 στις εργασίες συνεδρίων. Πρόσφατα, οι Hurricanes χώρισαν ένα ζευγάρι αγώνες με τη Δυτική Βιρτζίνια. Στο ομαδικό παιχνίδι, το Iowa State κέρδισε το TCU, το Kansas και το Texas Tech. Η Eleanor Holthaus οδηγεί την ομάδα με 229 kills και 3,14 kills/συνδυασμό. Ο Holthaus κατατάσσεται επίσης δεύτερος στην ομάδα με 205 τρύπες και 64 μπλοκ κατά τη διάρκεια του έτους. Ο Jaden Newsome επιτάχυνε την επίθεση με 726 πάσες (9,95/σετ) ενώ η Candelaria Herrera ηγήθηκε της άμυνας με συνολικά 101 μπλοκ.

προαγωγές

• Παρασκευή στις 4:30 μ.μ. Θα γίνει μπλοκ πάρτι έξω από το Macsland. Θα υπάρχουν δωρεάν μπλουζάκια για τους πρώτους 250 θαυμαστές μαζί με φοιτητική πίτσα και έπαθλο 500$ για το ελληνικό σπίτι με τις περισσότερες προσέλευσης.
  • Το Σάββατο είναι Ημέρα Στρατιωτικής Εκτίμησης. Ενεργό και συνταξιούχο στρατιωτικό προσωπικό που επιδεικνύει ταυτότητα θα λάβει ένα εισιτήριο $5.
  • 150 περιστρεφόμενα πανό θα διανεμηθούν στις μάζες το Σάββατο.