Διαβάστε 1-1 Χαλ Σίτι – Ειδήσεις

Η Χαλ Σίτι πήρε έναν βαθμό στον τελευταίο της αγώνα πριν από τη διεθνή ανάπαυλα, φέρνοντας ισοπαλία 1-1 εκτός έδρας στη Ρέντινγκ.

Ο Andy Carroll ακυρώνει την έναρξη του Regan Slater καθώς οι βαθμοί μοιράζονται στο Πρωτάθλημα EFL στο Select Car Leasing Stadium.

Ο προπονητής Liam Rosenior έκανε δύο αλλαγές στην αρχική του ενδεκάδα σε αυτήν που αντιμετώπισε τελευταία φορά την Μπέρνλι. Ο Τζέικομπ Γκρέιβς και ο Όσκαρ Εστουπινάν ήρθαν μαζί με τους Κάλουμ Έλντερ και Δημήτριος Πέλκας, που ονομάστηκαν μεταξύ των αναπληρωματικών.

Οι Tigers ανάγκασαν μια απόκρουση του Joe Lumley στο πρώτο λεπτό, επειδή η παράδοση του αρχηγού Leoy Coyle δεν πήγε πολύ μακριά από τον Andy Yadom. Τα προκριματικά έπεσαν στον Allair Sedemench, του οποίου το ημίχρονο βολέ σώθηκε στο κοντινό δοκάρι από τον τερματοφύλακα της Ρέντινγκ.

Ο Malcolm Ebewe ήταν επόμενος να σουτάρει όταν δοκίμασε την τύχη του από απόσταση, αλλά η προσπάθειά του με το αριστερό πόδι αποκρούστηκε από το κεφάλι του αμυντικού Naby Sarr. Στην άλλη άκρη, ο Lucas Joao συνάντησε πάσα του Andy Yadom, αλλά η κεφαλιά του ήταν ευθεία στον Carl Darlow. Στη συνέχεια, ο επιθετικός είχε και δεύτερη κεφαλιά, την οποία απέκρουσε ο Ντάρλοου λίγα λεπτά αργότερα.

Η Σίτι άνοιξε το σκορ στο 26οy– ένα λεπτό καθώς ο Σλέιτερ έπαιξε ένα καλό δύο γκολ με τον Άνταμα Τραορέ για να μπει στο τέρμα και ο μέσος έβαλε κλινικά με βολέ το σόλο του γκολ πέρα ​​από τον ορμητικό Λάμλεϊ.

Οι γηπεδούχοι έψαξαν για την ισοφάριση, καθώς ο Σαρ αντιμετώπισε το κόρνερ του πρώην Τίγρη Τομ Ίνς στο πίσω δοκάρι, αλλά η κεφαλιά ανακουφίστηκε άνετα από τον Ντάρλοου στο γκολ της πόλης. Στη συνέχεια, ο Σέζαρ Κάσαντι έστειλε την κεφαλιά έξω με ένα πλασέ του Γιαντόμ από τα δεξιά πριν οι γηπεδούχοι ισοφαρίσουν ένα λεπτό μετά το ημίχρονο.

Η κεφαλιά στον αέρα δεν είχε καθαριστεί πλήρως από την άμυνα των Tigers, επιτρέποντας στον Carroll να βάλει το σουτ του στην κάτω γωνία. Στη συνέχεια, ο Ince δοκίμασε την τύχη του με ένα ελεύθερο λάκτισμα από την άκρη της περιοχής του πέναλτι, αλλά η προσπάθειά του αναπήδησε πάνω από το δοκάρι καθώς οι ομάδες ισοφάρισαν μεταξύ της διακοπής του ημιχρόνου.

Λίγο περισσότερο από 10 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, ο Kasady κέρδισε ένα ελεύθερο λάκτισμα πάνω από το δοκάρι πριν ο Ebewe χτυπήσει την εστία του στο σημείο της ώρας, μετά από μια ωραία αρχική κούρσα από την πτέρυγα.

Η επόμενη ευκαιρία του αγώνα έπεσε στον Jean-Michel Serre, αφού ο μέσος προχώρησε επιδέξια στην άκρη της περιοχής του πέναλτι της Ρέντινγκ με ένα έξυπνο χτύπημα του Τραορέ, αλλά το σουτ απέκρουσε ο Scott Dunne προτού ο Leyers κουλουριάσει τη μπάλα μακριά από τα αριστερά του Lumley. ταχυδρομείο.

Σε 20 λεπτά να απομένουν, ο Λάμλεϊ κουλούρισε το σουτ του Έμπεβε προτού ο Ντάρλοου φτάσει στο όριο για να αποκρούσει τη σέντρα του Νέστα Γκίνες-Γουόκερ.

Στα λεπτά του αγώνα, ο Κόιλ επέλεξε τον αναπληρωματικό Δημήτριο Πέλκα λίγες στιγμές αφότου εισήχθη στο πίσω δοκάρι, αλλά ο Έλληνας διεθνής δεν μπόρεσε να μετατρέψει την προσπάθειά του προς το γκολ. Στον τραυματισμό, ο Tophan είδε την προσπάθειά του από τον Lumley.

Ρέντινγκ (3-5-2): Λάμλεϋ. Holmes, Moore (Dan 15′), Sarr; Yiadom (C), Ince, Hendrick, Casadei (Fornah 88′), McIntyre (Guinness-Walker 40′); Ζοάο (Αζίζ 88 λεπτά), Κάρολ.

Υποβρύχια που δεν χρησιμοποιούνται: Μπουζάνης, Μπενγκέ, Εχιμπατιομχάν.

Χαλ Σίτι (4-4-2): Ντάρλοου. Coyle (κέντρο), A.; Jones, McLoughlin, Graves (Elder 87′); Ebewe, Siri, Slater, Allahar (Μπέλκας 87′); Εστουπινάν (Λόνγκμαν 64′), Τραορέ (73′ Τουφάν).

Υποβρύχια που δεν χρησιμοποιούνται: Le Totala, Figueiredo, Docherte.