Η Ελλάδα είναι τυχερή που έφυγε από μια απώλεια σπιτιού από τη Γεωργία

Η Ελλάδα πήρε πραγματικά ένα σημείο από το να πάει στη Γεωργία στη Θεσσαλονίκη, αντί να παραχωρήσει δύο, καθώς το αποτέλεσμα 1-1 ήταν ιδιαίτερα ευνοϊκό καθώς οι Έλληνες έδωσαν την απόδοσή τους στην Ντόμπα την Τετάρτη το βράδυ για τους προκριματικούς του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2022.

Για να προσθέσει την υπερηφάνεια κάθε επιθετικού, η Ελλάδα πήρε το προβάδισμα των 15 λεπτών όταν ένας σταυρός του Δημήτρη Λημνίου από τα δεξιά εκτρέπεται από τον Otter Kagabots στο δίχτυ του. Μετρήθηκαν όλοι – αλλά τρία λεπτά αργότερα η Γεωργία ισοφάρισε.

Δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο Έλληνας φύλακας Οδυσσέας Βλαχοδήμος αρνήθηκε τους Γεωργιανούς σε σουτ μεγάλων αποστάσεων, που έδειξαν την ανώτερη ποιότητά του. Αυτό ήταν μεταξύ της Γεωργίας και της πρώτης νίκης εναντίον της Ελλάδας.

Η ομάδα του προπονητή John van Skipp έχει δύο πόντους από πολλά παιχνίδια, επειδή έχασε το πλεονέκτημα που κέρδισε από την ισοπαλία της περασμένης εβδομάδας στην Ισπανία.

Δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο, ο τερματοφύλακας της Ελλάδας Οδυσσέας Βλαχοδήμος απέρριψε τους Γεωργιανούς σε σουτ μεγάλων αποστάσεων, που έδειξαν την καλύτερη ποιότητά του. Αυτό ήταν μεταξύ της Γεωργίας και της πρώτης νίκης εναντίον της Ελλάδας.

Ο προπονητής John Von Ship έχει δύο πόντους από πολλά παιχνίδια, επειδή έχασε το πλεονέκτημα που κέρδισε από την ισοπαλία της περασμένης εβδομάδας στην Ισπανία.