Η Ισπανία αντιστάθηκε, και οι βελόνες έλαβαν για τους Σουηδούς

Ισπανία Προσπάθησε να δημιουργήσει σαφείς πιθανότητες καθώς έχασε με ισοπαλία 1-1 Ελλάδα Στην αρχή μιας απογοητευτικής εκστρατείας για το Παγκόσμιο Κύπελλο.

Οι γηπεδούχοι είχαν το 78% της μπάλας κατά τη διάρκεια του δεύτερου ομαδικού αγώνα, αλλά σπάνια δοκίμασαν τον Odyssias Flacodemos στο ελληνικό γκολ, και η τελευταία μπάλα ήταν ασυνήθιστα απρόσιτη.

Οι νικητές του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2010 άνοιξαν το σκορ μετά από 32 λεπτά. Ο Alvaro Morata άρπαξε την μπάλα από την υψηλή Coca-Cola για να πυροβολήσει σε κοντινή απόσταση και τους έβαλε επικεφαλής του παιχνιδιού.

Ωστόσο, μόλις μία ώρα πριν το πέρασμα, ο αναπληρωτής Inigo Martinez – αντί του καπετάνιου Sergio Ramos – τιμωρήθηκε για μια γρήγορη παρέμβαση στον Έλληνα midfielder Giorgos Masoras εντός της περιοχής του πέναλτι.

Ο Anastasios Backacitas έριξε τη μπάλα από το πέναλτι στο ισοπέδωση και σκόραρε την ομάδα του Luis Enrique.

Ο Robert Lewandowski σημείωσε ένα ηχηρό γκολ στο 83ο λεπτό Πολωνία Αντέδρασε για να κερδίσει ισοπαλία 3-3 Ουγγαρία Σε έναν από τους προκριματικούς αγώνες του Ομίλου Α του Παγκόσμιου Κυπέλλου στο Puskas Arena.

Η Ουγγαρία άρπαξε το προβάδισμα στο έκτο λεπτό, όταν ο Roland Slye κατέλαβε το πέρασμα του Attila Viola και πυροβόλησε στη δεξιά πλευρά και έριξε ένα χαμηλό σουτ στον Wojciech Chesney κοντά στη σέντρα. Η γηπεδούχος διπλασίασε το προβάδισμά της στο 53ο λεπτό, όταν ο Adam Szalai σκόραρε μέσα από την περιοχή του πέναλτι.

Ο Krzysztof Piatik και ο Kamil Jozwiak σημείωσαν δύο φορές γκολ για την Πολωνία μέσα σε ένα λεπτό πριν η Ουγγαρία ομαδοποιηθεί ξανά, επανακτώντας το προβάδισμα όταν ο Szalay πέρασε από την αριστερή πλευρά και ο αμυντικός Willy Urban χτύπησε την μπάλα στην πίσω θέση.

READ  Στα προημιτελικά του Μόντε Κάρλο προκρίθηκαν οι Στέφανος Τσιτσιπάς και Αλεξάντερ Ζβέρεφ | νέα του τένις

Αλλά ο Lewandowski, ο Πολωνός επικίνδυνος, ο επιθετικός της Μπάγερν Μονάχου, έφτασε στην ομάδα του με ένα ισχυρό χτύπημα όταν ο Bartosz Berezinski τον βρήκε στην περιοχή του πέναλτι και χτύπησε τη μπάλα μετά από τον Gulasi στην πάνω γωνία.

Ο Ζλάταν Ιμπραήμοβιτς έκανε το μοναδικό γκολ για τον Βίκτορ Κλίισον Σουηδία κτυπά Γεωργία 1-0 μετά την επιστροφή του στο διεθνές ποδόσφαιρο.

Η Σουηδία πήρε το προβάδισμα 10 λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όταν, στο πρώτο του παιχνίδι για την εθνική ομάδα από το Euro 2016, ο Ibra έπαιξε μια μπάλα στην περιοχή του πέναλτι και το έδωσε πίσω σε μια στενή γωνία για τον Klison να πάρει το άγγιγμα και χτύπησε σπίτι.

Με τους Σουηδούς να παραμελούνται συχνά στην κατοχή τους, η Γεωργία δημιούργησε κάποιες αξιοπρεπείς πιθανότητες και έχασε τις καλύτερες από την αναπληρωτή Lifan Shenglia στο 82ο λεπτό, αλλά ο Christopher Nordfield έκανε μια υπέροχη απάντηση για να διατηρήσει το καθαρό του φύλλο.

Γερμανία Χτύπησαν στην αρχή της σεζόν αφού γκολ από τους Leon Goretzka, Kai Havertz και Ilkay Gundogan τους έδωσαν νίκη 3-0 στο σπίτι. Ισλανδία.

Ο Γκορέτσκα και ο Γερμανός Havertz σημείωσαν 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, επτά λεπτά πριν ο Gundogan κέρδισε με χαμηλό σουτ των 25 μέτρων στο 56ο λεπτό.

Ο Iannis Hagee απήγαγε τον επιθετικό της Rangers Ρουμανία Συναρπαστική νίκη 3-2 Βόρεια Μακεδονία Με λεηλασία του καθυστερημένου νικητή.

Ο Florin Tanase και ο Valentin Mihila είχαν ανεβάσει τη Ρουμανία 2-0, αλλά ο Ariane Adami και ο Alexander Trajkovski έφεραν τους φιλοξενούμενους πίσω στον αγώνα στα τελικά στάδια.

READ  Η Λίβερπουλ είναι μία από τις τρεις ομάδες της Πρέμιερ Λιγκ σε μια μεταγραφική μάχη για 20 εκατομμύρια λίρες από τον θαυματουργό του Ολυμπιακού, Αγκουίμπο Καμάρα.

Ο Ερμίρ Λινγκάνι χτύπησε το χέρι του Αλβανία Νίκη 1-0 στην Ανδόρα, ενώ ο στόχος του Νώε Φορτέλ έδωσε στη Αρμενία νίκη 1-0 στο δρόμο. Λιχτενστάιν.

ο Νησιά Φάρος Πολέμησαν με ισοπαλία 1-1 Μολδαβία Χάρη στις καθυστερημένες προσπάθειες του Meinhard Olsen, ο πρώτος πυροβολισμός του Ion Nicolasco έφερε τους οικοδεσπότες μπροστά στο μεγαλύτερο μέρος του διαγωνισμού.

Ελβετία Σημείωσε τρία γκολ σε πέντε λεπτά πριν από την ήττα Βουλγαρία 3-1.

Ο Brill Empolo, ο Harris Severovich και ο Stephen Zuber είχαν τον πλήρη έλεγχο των επισκεπτών μόλις 12 λεπτά στον αγώνα.

Ο Kirill Despodov σημείωσε ένα γκολ για τη Βουλγαρία μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά οι Ελβετοί κατάφεραν να σκοράρουν.

Ο Martin Braithwaite και ο Jonas Wind χτύπησαν και τις δύο πλευρές στο πρώτο ημίχρονο Δανία Κέρδισε 2-0 Ισραήλ.