Οι Furuhashi, Kamada σκόραραν γκολ στους αγώνες του Europa League

Ο Ιάπωνας επιθετικός Kyogo Furuhashi σημείωσε ένα γκολ και δημιούργησε ένα άλλο όταν η Celtic, υπό την ηγεσία του Ange Postecoglou, κέρδισε την ουγγρική Ferencvaros εκτός έδρας με 3-2 σε αγώνα της φάσης των ομίλων του Europa League την Πέμπτη.

Στο Ferencvaros Stadion της Βουδαπέστης, ο Furuhashi άνοιξε το σκορ τρία λεπτά μετά το παιχνίδι και επίσης βοήθησε στον νικητή του Liel Abada στο 60ο λεπτό, με τη Celtic από τη Γλασκώβη να παίρνει τρεις βαθμούς για να διατηρήσει τις ελπίδες της να φτάσει στους γύρους νοκ άουτ.

Ο Kyogo Furuhashi της Celtic (αριστερά) πανηγυρίζει αφού σημείωσε το εναρκτήριο γκολ εναντίον της Ferencváros σε αγώνα της φάσης των ομίλων του UEFA Europa League στη Βουδαπέστη στις 4 Νοεμβρίου 2021 (Kyodo)

Η Σέλτικ, που διευθύνεται από τον πρώην προπονητή της Yokohama F Marinos Postecoglou, είναι ένα βαθμό πίσω από τη δεύτερη Ρεάλ Μπέτις σε δύο παιχνίδια που παίζει στον όμιλο G.

Στο Στάδιο Γεώργιος Καραϊσκάκης στον Πειραιά, ο Ντάιτσι Καμάντα σημείωσε το γκολ της ισοφάρισης στο 17ο λεπτό και οδήγησε την Άιντραχτ Φρανκφούρτης στη νίκη με 2-1 στον Όμιλο Δ επί του Ολυμπιακού Ελλάδας με νίκη στις καθυστερήσεις.

Η Φρανκφούρτη βρίσκεται σε εξαιρετική θέση για να κερδίσει τον όμιλο, 10 βαθμούς μπροστά από τον Ολυμπιακό με τέσσερις.

Στο Stade Louis II στο Μονακό, ο Rizzo Doan έκανε μια επιστροφή αφού έμεινε εκτός δράσης για σχεδόν ένα μήνα λόγω τραυματισμού στο γόνατο με έναν αναπληρωματικό για την PSV Eindhoven σε μια ισοπαλία 0-0 στον όμιλο Β εναντίον της Monaco.

READ  Οι ελληνικές ψήφοι στις τοπικές εκλογές της ΝΝΟ

Παρά την απώλεια αρκετών παικτών, η Αϊντχόφεν πήρε έναν βαθμό και έμεινε στην κούρσα για μια θέση στον επόμενο γύρο. Είναι τρίτη στον όμιλο, τρεις βαθμούς πίσω από τη Μονακό και έναν βαθμό πίσω από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Οι δύο πρώτες ομάδες σε κάθε έναν από τους οκτώ ομίλους προκρίνονται στη φάση των 16 τον Φεβρουάριο.