Προεπισκόπηση: Ελβετία vs Κοσσυφοπέδιο – προβλέψεις, νέα της ομάδας, ενδεκάδες

Το Sports Mole σχολιάζει τον διεθνή φιλικό αγώνα της Τρίτης μεταξύ Ελβετίας και Κοσσυφοπεδίου, συμπεριλαμβανομένων προβλέψεων, ειδήσεων της ομάδας και πιθανών ενδεκάδων.

Ελβετία Θα συνεχίσουν την προετοιμασία τους για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022 όταν υποδεχτούν Κοσσυφοπέδιο στο Stadion Letzigrund την Τρίτη.

Εν τω μεταξύ, οι επισκέπτες προσβλέπουν σε ένα θετικό αποτέλεσμα στην εκστρατεία του UEFA National League, που ξεκινά τον Ιούνιο.

Προεπισκόπηση αγώνα

© Reuters

Η Ελβετία επιστρέφει στο σπίτι την Τρίτη μετά την ήττα με 2-1 από την Αγγλία το Σάββατο Μπριλ Άμπολο Δίνοντας στη χώρα του το προβάδισμα σε αυτή τη συνάντηση.

Ωστόσο, α Κοιτάξτε Εμφάνιση Πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η φιλική αναμέτρηση στο Γουέμπλεϊ ήταν ισόπαλη Χάρι Κινγκ Εκτέλεσε το πέναλτι στο 78ο λεπτό για να καταδικάσει την Ελβετία σε οριακή ήττα.

Αν και τελείωσε με την ήττα, υπήρχαν ακόμα πολλά θετικά αποτελέσματα από τον αγώνα του Σαββάτου, καθώς η Ελβετία συνεχίζει να προετοιμάζεται για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022 αφού τερμάτισε πρώτη εναντίον της Ιταλίας στα προκριματικά για να κλείσει τη θέση της στο Κατάρ.

Εκτός από την εστίαση στο μεγαλύτερο τουρνουά στον κόσμο, η Ελβετία προετοιμάζεται επίσης για την εκστρατεία του UEFA Nations League που ξεκινά τον Ιούνιο με Μουράτ ΓιακίνΗ ομάδα κληρώθηκε σε έναν δύσκολο όμιλο που περιελάμβανε την Πορτογαλία, την Ισπανία και την Τσεχία.

Με το Κοσσυφοπέδιο να βρίσκεται στην 109η θέση στον κόσμο, η Ελβετία θα είναι σίγουρη ότι μπορεί να πάει στο UEFA Nations League με τη νίκη της την Τρίτη.

Ο Αρού Μούριτς από το Κοσσυφοπέδιο πανηγυρίζει με τον Αμίρ Ραχμάνι μετά την απόκρουση πέναλτι από τον Άγγλο Χάρι Κέιν στις 10 Σεπτεμβρίου 2019.© Reuters

READ  Τι συνέβη στον Gustavo Puyer μετά την έξοδο από το Sunderland;

Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι δεν θα βρεθούν στο Κατάρ, έχοντας τερματίσει στον πάτο του προκριματικού ομίλου, που περιελάμβανε Ισπανία, Σουηδία, Ελλάδα και Γεωργία.

Αν και μπορεί να μην έχει ένα Παγκόσμιο Κύπελλο για να περιμένει, το Κοσσυφοπέδιο προετοιμάζεται για τη League C του UEFA Nations League, με τους επισκέπτες της Τρίτης να ονειρεύονται μια άνοδο στη League B.

όπως και Alan GiresseΗ ομάδα εφιστά την προσοχή στο φιλικό της με την Ελβετία και θα αναζητήσει έμπνευση από τους δύο τελευταίους διεθνείς αγώνες της.

Η ισοπαλία 1-1 με την Ελλάδα ολοκλήρωσε τα προκριματικά της για το Παγκόσμιο Κύπελλο, ενώ συνέτριψε με 5-0 την Μπουρκίνα Φάσο την Πέμπτη, ισοφαρίζοντας τη μεγαλύτερη επίσημη νίκη της ποτέ.

Το Κοσσυφοπέδιο προηγήθηκε με δύο γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου χάρη στα γκολ του Σοφίτα Φεντάν Και το Οδός Σαλμάνι πριν Mirjam VojvodaΚαι το Milot Rashica Και το Τόνυ Δομτζούνη Όλοι σκόραραν στο δεύτερο ημίχρονο για να κλείσουν μια λαμπρή νίκη και το αποτέλεσμα τους εξασφάλισε τη δυναμική στη συνάντηση τους με την Ελβετία στη Ζυρίχη.

Φόρμα για διεθνή φιλικά στην Ελβετία:

Φόρμα Ελβετίας (όλες οι διοργανώσεις):

Φόρμα Διεθνών Φιλικών Κοσόβου:

Μορφή Κοσσυφοπεδίου (όλοι οι διαγωνισμοί):

Νέα της ομάδας

Ο προπονητής της Ελβετίας Murat Yakin κατά τη διάρκεια του αγώνα στις 26 Μαρτίου 2022© Reuters

Ο Γιακίν αναμένεται να χρησιμοποιήσει τον φιλικό αγώνα ως ευκαιρία για να δει αρκετούς παίκτες ενόψει του UEFA Nations League και του Παγκόσμιου Κυπέλλου.

Κέβιν Μπαμπού Τον έφεραν για να αντικαταστήσει τον τραυματία Sylvain Widmer Στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Αγγλία, ο παίκτης της Βόλφσμπουργκ έχει προγραμματιστεί να πάρει θέση στο αρχικό σχήμα για να αντιμετωπίσει το Κόσοβο.

READ  Λούκα Μιλέβοβιεβιτς, σχετικά με τον παράγοντα Selhurst Park, ποινές και φιλοδοξίες για το Crystal Palace

Ο 26χρονος θα μπορούσε να μπει στην αρχική ενδεκάδα Άντι ΖέκρηΚαι το Νόα ΟκαφόρΚαι το Γκάμπριελ ΣουΕνώ Μάριο Γκαβράνοβιτς Αναμένεται να ηγηθεί της γραμμής για τους γηπεδούχους.

Στο μεταξύ, το Κοσσυφοπέδιο αναμένεται να κάνει αλλαγές στην ομάδα του παρά την άνετη νίκη του με 5-0 στο τελευταίο του παιχνίδι.

Arianet Morek Θα επιστρέψει ανάμεσα στις κολώνες, ενώ η Νάπολη Αμίρ Ραχμάνι και Κασίμπασα Florent Hadergonj Θα έρθει στην πίσω γραμμή.

Θα υπάρχει επίσης θέση στην αρχική ενδεκάδα για τον πρώτο σκόρερ όλων των εποχών του Κοσόβου βέδα μπρόκολουο οποίος έχει προγραμματιστεί να εμφανιστεί στην πρώτη γραμμή την Τρίτη.

Πιθανή ενδεκάδα για την Ελβετία:
καπίκια. Μπάμπο, Ελβίντι, Κόμερτ, Ροντρίγκεζ. Sue, Ebecher; Okafor, Zuber, Zekeri; Γιαβράνοβιτς

Η πιθανή ενδεκάδα του Κοσόβου:
Morek. Vojvoda, Rahmani, Aliti, Hagergunaj; Brescia, Lechag; Bytyqi, Rashica, Rashani; Μουρίκι

SM λέξεις πράσινο φόντο

Λέμε: Ελβετία 3-1 Κόσοβο

Η συνάντηση της Τρίτης θα είναι η πρώτη συνάντηση μεταξύ των δύο χωρών και με την Ελβετία να βρίσκεται στην 14η θέση στον κόσμο, πιστεύουμε ότι οι γηπεδούχοι έχουν καλή ποιότητα στις τάξεις τους, κάτι που θα τους βοηθήσει να εξασφαλίσουν μια άνετη νίκη επί του Κοσσυφοπεδίου στη μέση του αγώνα. εβδομάδα.

Κορυφαία συμβουλή

Οι ειδικοί μας σύμβουλοι συνεργάζονται Sporita.com Περιμένουν εντός έδρας νίκη σε αυτό το ματς. Κάντε κλικ ΕΔΩ Για να μάθετε τι άλλο να περιμένετε για αυτό το παιχνίδι και για περισσότερες δοκιμασμένες συμβουλές ποδοσφαίρου.home beat: μπούκλα

Αναγνωριστικό: 481801: 1false2false3false: QQ:: από επιφάνεια εργασίας db: LenBod: collection11147: