Ενώ κοιμόσασταν: Το γκολ της Έβερτον αργά φέρνει ισοπαλία 1-1 στην Τότεναμ, ο Μίχελ παραιτείται ως προπονητής του Ολυμπιακού και ο Σβιτολίνα χάνει από την Τσάρλεστον.

Ο Μάικλ Κιν ισοφάρισε από το σημείο του πέναλτι σκοράροντας έναν κεραυνό μακρινής εμβέλειας στο 90ο λεπτό και έδωσε την Έβερτον ισόπαλη 1-1 με την Τότεναμ σε έναν συγκινητικό αγώνα της Premier League που είδε και τις δύο ομάδες να τερματίζουν με 10 παίκτες τη Δευτέρα.

Μερικοί οπαδοί της Έβερτον πήδηξαν πάνω από τις διαφημιστικές πινακίδες για να γιορτάσουν το χτύπημα του Κέιν που έβγαλε την ομάδα τους από τη ζώνη του υποβιβασμού και εμπόδισε την Τότεναμ να σκαρφαλώσει στην τρίτη θέση για το πρώτο της παιχνίδι μετά την αποχώρηση του προπονητή Αντόνιο Κόντε.

«Δεν θα με πιστεύετε, αλλά κάθε τόσο χτυπάω την μπάλα έτσι στην προπόνηση», είπε ο Κέιν, ένας κεντρικός αμυντικός του οποίου τα σπάνια γκολ συνήθως έρχονται με κεφαλιές από στημένες φάσεις. «Το να βλέπεις κάποιον να κατεβαίνει είναι καταπληκτικό, αλλά ειλικρινά, αφού διπλασίασα το πέναλτι, ένιωσα τη διαφημιστική εκστρατεία για να καταγράψω».

Ο Χάρι Κέιν έβαλε μπροστά την Τότεναμ στο Γκούντισον Παρκ, σκοράροντας ένα πέναλτι εναντίον του συμπαίκτη του στην Αγγλία Τζόρνταν Πίκφορντ στο 68ο λεπτό για να πετύχει το 22ο γκολ του στη σεζόν μετά το φάουλ του Κέιν στον Κρίστιαν Ρομέρο.

Μέχρι τότε, ο Κέιν, ο αρχηγός της Αγγλίας, κοροϊδεύονταν κάθε φορά που άγγιζε την μπάλα για τον κεντρικό του ρόλο στην αποβολή του μέσου της Έβερτον, Αμπντουλέ Ντουκούρε στο 58ο λεπτό.

Ο Μισέλ παραιτήθηκε από την προπονητική του Ολυμπιακού

Ο Χοσέ Μιγκέλ Γκονζάλες παραιτήθηκε τη Δευτέρα από τη θέση του προπονητή του Ολυμπιακού μετά την ισοπαλία του στον δεύτερο γύρο των προκριματικών της ελληνικής Super League. Ο πρώην μέσος της Ρεάλ Μαδρίτης και διεθνής Ισπανός, περισσότερο γνωστός ως Μίχελ, έκλεισε τη δεύτερη θητεία του ως προπονητής των Πειραιωτών με την ισοπαλία 2-2 με τον Άρη την Κυριακή.

READ  Κύπελλο Εθνών Αφρικής 2021: Πλήρεις ομάδες - Όμιλος D - Γκάνα τελευταία ποδοσφαιρικά νέα, ζωντανά σκορ, αποτελέσματα

Ο σύλλογος διόρισε τον Γάλλο βοηθό Ζοζέ Ανιγκό ως προσωρινό προπονητή.

Ο Ολυμπιακός, ο πρωταθλητής Ελλάδας, διατήρησε την τρίτη του θέση στη βαθμολογία, τρεις βαθμούς πίσω από τους κορυφαίους Παναθηναϊκό και ΑΕΚ Αθηνών. Τρίτο είναι όπου ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο και ο Μισέλ φαινόταν να έχει χάσει την πίστη των ιδιοκτητών στην πιθανότητα πρόκλησης τίτλου.

Ο Μισέλ ήρθε στον Ολυμπιακό μετά από θητείες σε Μαρσέιγ, Μάλαγα και Χετάφε. Η πρώτη του περίοδος στον Ολυμπιακό από το 2013 έως το 2015 του έφερε δύο πρωταθλήματα Ελλάδος και ένα Κύπελλο Ελλάδας.

Η Svitolina χάνει στο Charleston Open στον πρώτο της αγώνα ως μαμά

Η δύο φορές ημιτελικός του Grand Slam, Elina Svitolina, δεν ξεκουραζόταν αρκετά στον πρώτο της αγώνα ως μαμά: Η επιστροφή της μετά από περισσότερο από ένα χρόνο μακριά από την περιοδεία του τένις ήταν ένα τριών σετ μπρος-πίσω που κράτησε δύο ώρες, 46 λεπτά στο Charleston Open τη Δευτέρα. .

Η Svitolina —η κατάταξη στο Νο. 3 στο παρελθόν και σήμερα στο Νο. 1.081— δεν μπόρεσε να κερδίσει, παραχωρώντας τα δύο τελευταία παιχνίδια της και έχασε με 6-7(3), 6-2, 6-4 από τη Γιούλια Πούτιντσεβα στο κέντρο. Πράσινος πηλός σε μια συννεφιασμένη μέρα και αεράκι.

«Σωματικά, δεν ήταν εύκολο για μένα», είπε η Σβιτολίνα, μια 28χρονη από την Ουκρανία. «Έδειξε, νομίζω, ότι δεν είμαι στα καλύτερά μου, αλλά θα φτάσω εκεί».

Ανατρίχιασα καθώς το πλήθος βρυχήθηκε στην είσοδό της. Υπήρχαν τα γνωστά μεγάλα forehands. τη συνηθισμένη της μάσκα. και η αδιαμφισβήτητη ανταγωνιστικότητα που επιδεικνύεται με σφιγμένες γροθιές και κραυγές “Πάμε!”