Η Maggie Baseball σκουπίζει το Bismarck In Double Bill | Ειδήσεις, αθλητικά, θέσεις εργασίας

Ο Ryan Ladika / MDN Chase Burke παίρνει τη ρακέτα του κατά τη διάρκεια του πρώτου διπλού κεφαλιού στο Corbett Field.

Η ομάδα του μπέιζμπολ του Minot Magician καλωσόρισε τους Bismarck Demons στο Magic City για διπλή κεφαλίδα το απόγευμα της Τρίτης στο Corbett Field. Οι Μάγοι σάρωσαν δαίμονες το απόγευμα, κερδίζοντας τον πρώτο αγώνα 6-2 και το Νυχτερινό Κύπελλο 5-0.

Το σκορ των Μάγων στον εναρκτήριο αγώνα τονίστηκε από το πέμπτο παιχνίδι των τριών σετ, ένα πλαίσιο που είδε την Trent Greece να προηγείται με ένα μόνο σουτ για να επεκτείνει το προβάδισμα του Minot στο 3-0. Ο Braedon McCarty ζωγράφισε τον Kaleb Bellew με ένα RBI Triple, και αργότερα σημείωσε ένα πέρασμα για να σκοράρει την τρίτη έναρξη των μάγων του παιχνιδιού.

Ο Minot σημείωσε τους πρώτους δύο γύρους του δεύτερου και του τρίτου γύρου, μέσω του Calvin Baker σόλο και της μπάλας που επέτρεψε ο Mask Dickinson, αντίστοιχα. Οι Magi θα προσθέσουν ένα ακόμη στην έκτη inning χάρη σε ένα διπλό RBI από τη ρακέτα του Kellan Burke.

Ο Talon Hebert είχε καλή απόδοση για τον Minot, επιτρέποντας μόνο σε έξι ρόλους της δράσης. Ένα ζευγάρι χτύπησε σε ένα πικνίκ, και έδωσε τη θέση του στον Tyler Harport στην κορυφή του έβδομου να κλείσει το μπούστο.

Οι Μάγοι σημείωσαν ένα ζευγάρι τρεξίματος στο πρώτο ημίχρονο στο δεύτερο ημίχρονο για να σκοράρουν τις ελπίδες τους να σκουπίσουν μια υψηλή θέση. Οι Chase Burke, Chase Burke και Eli Nissen σημείωσαν και οι δύο αφού έφτασαν τυχαία και περπατώντας, αντίστοιχα, και ο Minot σημείωσε τρία ακόμη γκολ στο τρίτο παιχνίδι σε έναν από τους δύο γύρους από τον Kellan Burke και έναν άλλο RBI από τον Kaleb Bellew. Μέχρι τη στιγμή που οι Δαίμονες κατέλαβαν την ανακάλυψη στην τέταρτη θέση, είχαν χάσει 5-0.

READ  Η εξήγηση γιατί το Μίσιγκαν κατέχει τώρα την Πολιτεία του Οχάιο ανήκει στους θεούς

Ο Starter Hunter Ruzicka κράτησε τον Bismarck από τους πίνακες για τους πρώτους τέσσερις γύρους πριν ρίξει ένα ζευγάρι βαρών στον πέμπτο γύρο με διπλό RBI και θυσιάσει. Αυτό θα επέτρεπε μόνο το πλήρωμα των Μινώτ και οι Μάγοι θα συνέχιζαν να σκοράρουν δύο ακόμη χάρη στο διπλό Chase Burke και ένα άλλο χτύπημα από τη Nissen.

Ο Chase Burke κούνησε έναν έβδομο γύρο στο λόφο, τοποθετώντας ήσυχα τους δαίμονες για να εξασφαλίσει μια νίκη 7-2 και να σαρώνει.

Ο επόμενος αγώνας Minot έχει προγραμματιστεί για το απόγευμα της Παρασκευής στο δρόμο μπροστά από το Γυμνάσιο Mandan, με το Field 1 στις 4:30 μ.μ.