Η Warda και η Coca συμμετέχουν στο Oλυμπιακό-ΠΑΟΚ

Φωτογραφία: Greek Super League

Οι Αιγύπτιοι διεθνείς Amr Warda και Ahmed Hassan Kouka συμμετείχαν στον αγώνα μεταξύ ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού στον 16ο γύρο της Ελληνικής Πρέμιερ Λιγκ, που έληξε με ισοπαλία 1-1.

Ο Γουάρντα επανήλθε στον ΠΑΟΚ από το Βόλο την Τρίτη, υπογράφοντας συμβόλαιο ενάμισι έτους που θα τον κρατούσε με τους Έλληνες γίγαντες μέχρι το καλοκαίρι του 2022.

Από την άλλη πλευρά, ο Κούκα επέστρεψε αφού πέρασε περίπου ένα μήνα στο περιθώριο και είναι πλήρως αναρρωμένος και έτοιμος να επιστρέψει, και στην πραγματικότητα επέστρεψε την περασμένη Τετάρτη.

Ο Warda ξεκίνησε υπέρ του ΠΑΟΚ και παρέμεινε στο γήπεδο καθ ‘όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ η Coca συμμετείχε στην ομάδα του στο 71ο λεπτό.

Ο Sverrir Ingi Ingason άνοιξε το σκορ για τον Μπάουκ στο 51ο λεπτό, καθώς ο Γουάρντα συνέβαλε σε μεγάλο βαθμό στο γκολ μετά την κεφαλή του τερματοφύλακα, αλλά ο Ισλανδός διεθνής χτύπησε το δίχτυ στο ριμπάουντ.

Ωστόσο, ο Oseno Ba κατάφερε να ισοσταθμίσει για τους επισκέπτες στο 77ο λεπτό και ο αγώνας έληξε με ισοπαλία.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα της Coca διατήρησε το προβάδισμα στο ελληνικό πρωτάθλημα με 42 πόντους, εννέα πόντους μπροστά από τον επιθετικό της Ares. Εν τω μεταξύ, ο ΠΑΟΚ είναι τρίτος με 32 πόντους από 16 αγώνες.

READ  Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 6-2 Πίτερμπορο Γιουνάιτεντ: Οι Μπλέιντς νίκησαν την Μπόσχ για να κατακτήσουν το πρώτο πρωτάθλημα της σεζόν