Ο χαμός της Σέλτικ και η ενασχόληση με τον Kyogo Furuhashi είναι άλλη μια ανησυχία, αλλά κερδίστε ξανά παρά τη χρήση ενός εκπληκτικού αριθμού παικτών σε 18 ημέρες

Ο Kyogo Furuhashi της Celtic υποφέρει από τραυματισμό στο McDermid Park.

Μια συνολική νίκη 3-1 που έγινε με διπλό της Λιλ Αμπάντα και μια σπάνια επίθεση του Νιρ Μπίτον σε σουτ του Σεντ Τζόνστον, ομολογουμένως, δεν ήταν στη λίστα.

Αντίθετα, τα φαντάσματα της περασμένης φρικτής σεζόν τους θα μπορούσαν μόνο να ειπωθούν ότι η ήδη ταλαιπωρημένη από τραυματισμούς ομάδα του Ange Postecoglou θα μπορούσε να μεγαλώσει μόνο προτού αναμετρηθεί στο McDiarmid Park σε μεγάλο βαθμό εγκαταλειμμένο από τους περιορισμούς της πανδημίας. Και με τον Βασίλη Μπάρκα στο τέρμα – ο Έλληνας ήρθε να συμβολίσει όλα όσα πήγαν στραβά στην καταστροφική εκστρατεία που τερμάτισε τη 10 σερί αναζήτησή τους.

Συμμετοχή Στο ποδοσφαιρικό δελτίο

Για να διώξει η Σέλτικ από όλα αυτά τα προβλήματα, η απώλεια δύο πόντων σε μια ισοπαλία χωρίς γκολ με τη Σεντ Μίρεν στα μέσα της εβδομάδας, λέει πολλά για το πώς κινήθηκε ο Ποστέκογλου στους έξι μήνες του. Τα τελευταία τρία έχουν δει ένα σερί 14 αήττητων αγώνων πρωταθλήματος με 11 νίκες. Ομολογουμένως, είπε πολλά και για τη φτώχεια των αντιπάλων τους, σε πλήρη ελεύθερη πτώση με τον δεύτερο να ανατρέπεται όγδοος στον γύρο.

Ο παίκτης της Σέλτικ, Νιρ Πέιτον, πανηγυρίζει με τους συμπαίκτες του αφού έκανε το 3-1.

Πράγματι, το κανονικό σκηνικό στο πρώτο ημίχρονο, καθώς η ομάδα του έπεσε 2-0 μέσα σε 22 λεπτά, ήταν ένας απελπισμένος Callum Davidson που έθαψε το κεφάλι του στα χέρια του. Για να είμαστε δίκαιοι, είχαν τα δικά τους θέματα, ο Ζάντερ Κλαρκ και ο Σον Ρούνεϊ έχασαν για να μην αναφέρουμε τραυματισμό. Ήρθε σε αυτή την κατηγορία με τους Celtic Calum McGregor, Scott Payne, Anthony Ralston και Mickey Johnston, για να προσθέσει στους τραυματίες απόντες David Turnbull, Jota, James Forrest, Alban Ajeti και Γιώργο Γιακομάκη.

Έκπληκτος βλέποντας τον Kyogo Furuhashi στη σύνθεση. Κάτι λιγότερο που αναγκάστηκε να φύγει για μόλις ένα τέταρτο για να αναγκάσει τον προπονητή της Σέλτικ να κάνει το ντεμπούτο του για τον 18χρονο Σκάνθορπ, υπογράφοντας τον Τζόι Ντόσον. Η εισαγωγή του ανέβασε τον αριθμό των παικτών που χρησιμοποιούσε ο Ποστέκογλου σε 27 σε διάστημα 18 ημερών.

Ο έφηβος στάθηκε στο πλευρό ενός μπρίο και επίδειξης πρόθεσης που δεν μπορούσαν να συγκεντρώσουν στα μέσα της εβδομάδας στο Paisley. Η εφαρμογή έδωσε άμεσα οφέλη με τον επείγοντα επιθετικό Lil Abada να εκμεταλλεύεται τη σέντρα του Josip Juranović στο 9ο λεπτό. Το πρώτο σουτ του Ισραήλ αποκρούστηκε έξυπνα από τον Elliot Parrish, αλλά όταν η μπάλα πέρασε στη συνέχεια, ο τερματοφύλακας φάνηκε να χάνει τον εαυτό του, ο Abada κατάφερε το. Σχεδόν έγνεψε το κεφάλι της από τη γραμμή του τέρματος καθώς προσγειώθηκε.

Διπλασίασε τον απολογισμό του στη μέση της έξυπνης πάσας του Tom Rojk πριν περάσει τη μπάλα μακριά από την ενορία που προχωρούσε.

Ο Κρις Κέιν του Σεντ Τζόνστον (δεν φαίνεται στη φωτογραφία) έκανε το 2-1 νικώντας τον τερματοφύλακα της Σέλτικ, Βασίλη Μπάρκας.

Διαμορφωμένος στο 3-4-1-2, με τους Τζέιμς ΜακΚάρθι και Ρότζιτς να τραβούν τα νήματα δυνατά ως βαθύ δίδυμο, ο Αμπάντα είχε πολλές ευκαιρίες και στις δύο πλευρές του πρώτου ημιχρόνου για να πετύχει χατ-τρικ.

Η Σέλτικ έμοιαζε σαν να μπορούσε να τιμωρηθεί που δεν πέτυχε το τρίτο γκολ στο 72ο λεπτό και από το πουθενά οι γηπεδούχοι υποχώρησαν με γκολ. Στη συνέχεια, ο Karl Starvelt έδωσε τη μπάλα στον Vive Solomon-Otabor, ο οποίος είχε όλο τον χρόνο και τον χώρο για να σουτάρει μια σέντρα από τη δεξιά πτέρυγα, ο Chris Kane μπόρεσε να επιτεθεί, αφήνοντας τον κατά τα άλλα ασφαλή Barcas χωρίς πιθανότητα να κάνει call με φουλ δύναμη. . Τεντώστε για να θάψετε το καταδυτικό κεφάλι.

READ  Η κατοχή έχασε 20 φορές: £40k-w/s, NUFC που κέρδισε 25% στις μονομαχίες δεν εξερράγη και έτρεξε σκληρά απέναντι στη Norwich

Το σερί του Περθ έληξε μέσα σε 13 λεπτά, ωστόσο, και ο Ρότζιτς είναι για άλλη μια φορά ο πάροχος πασάροντας την μπάλα μέσα στον Πέιτον για να τρυπήσει το δοκάρι και να χτυπήσει τον εφεδρικό αρχηγό στην πρώτη αναμέτρηση του συλλόγου μετά από σχεδόν ένα χρόνο. Ήταν απόγευμα για το απροσδόκητο, και μόλις ένα λεπτό αργότερα ο Ντόσον δεν πέτυχε γκολ στο ντεμπούτο του από την μπάλα του Κάλουμ Μπουθ. Συμπερασματικά, υπήρχε μόνο ένας κοινός παρονομαστής μεταξύ των δύο αντίπαλων ομάδων: και οι δύο θα ένιωθαν άνετα να προχωρήσουν στη χειμερινή διακοπή.

Μήνυμα από τον εκδότη: Σας ευχαριστούμε που διαβάσατε αυτό το άρθρο. Βασιζόμαστε στην υποστήριξή σας περισσότερο από ποτέ, καθώς η αλλαγή στις καταναλωτικές συνήθειες που επιφέρει ο κορωνοϊός επηρεάζει τους διαφημιστές μας. Εάν δεν το έχετε κάνει ήδη, εξετάστε το ενδεχόμενο να υποστηρίξετε την αξιόπιστη και επαληθευτική δημοσιογραφία μας με την εγγραφή σας σε μια ψηφιακή συνδρομή.