Ο Edgehill χτύπησε τον West Pier για έξι

Ο Τόμι Γουίλσον βγάζει δίχτυα στον Έτζχιλ

Οι ιδιοκτήτες της γης ξεκίνησαν καλά και η κεφαλιά του Kieran Link τους έδωσε από νωρίς προβάδισμα απέναντι στην πλευρά της προβλήτας που ταξίδευε χωρίς υποβρύχια.

Στη συνέχεια, ο Τζος Φέργκους έκανε τον δρόμο του γύρω από μερικούς υπερασπιστές του πεζοδρομίου μόνο για να πέσει στο κουτί. Ο Τόμι Γουίλσον μετέτρεψε ψύχραιμα το πέναλτι.

Αυτό έγινε 3-0 όταν ο Josh Bikin πρόσφερε στον 18χρονο Marcus O’Flanagan να εξαργυρώσει το σπίτι.

Ο Φέργκους έκανε το 4-0 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Πιερ ξεκίνησε καλά στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε ένα γκολ που άξιζε μέσω του Μπραντ Άτκινσον, αλλά ο Φέργκους έκανε το 5-1, εκμεταλλευόμενος ένα λάθος στην άμυνα του Πιέρ.

Στη συνέχεια, ο Φέργκους έκανε μια όμορφη σέντρα πάνω από τον εφεδρικό γκαρντ, τον αρχηγό Τζόνι ΜακΓκόουαν, για να κουνήσει ο Κόνορ Έιβισον το κεφάλι του.

Ο παίκτης του αγώνα του Έτζελ πήγε στον αριστερό μπακ Μπίκιν, ενώ ο Φέργκους τα πήγε επίσης καλά και ο παίκτης του Πιέρ ήταν ο Μίκι Άντερσον.

Η Έτις Ρόβερς έκλεισε επίσης τη θέση της στον επόμενο γύρο με μια εντός έδρας νίκη με 4-2 από τη Σκάλπεϊ, παρόλο που οι γηπεδούχοι έπαιξαν με εννέα παίκτες σε ένα στάδιο.

Ο Sculpey άνοιξε το σκορ με βολέ του Sam Foy μετά από μια υπέροχη πάσα του George Wilson, αλλά η Rovers επέστρεψε και προηγήθηκε με 3-1 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Οι χωρικοί μείωσαν τη διαφορά με ένα εκπληκτικό φάουλ στα 30 μέτρα από τον Scott Wilson που έτρεξε στην πάνω γωνία, αλλά παρά τις αποφασιστικές προσπάθειες από την μακρινή πλευρά, ήταν ο Rovers που εξασφάλισε τη θέση του στον επόμενο γύρο όταν ο Mike Parker σκόραρε με 10 λεπτά. παραμένοντας με εξαιρετική διαλειμματική προσπάθεια 20 γιάρδων μετά την αντεπίθεση.

Ο καλύτερος παίκτης στο παιχνίδι των Rovers ήταν ο Captain Sam Pickard.

Ο Κέρτις Ρόουζ, προσωρινός προπονητής της Λάτις Έτις, δήλωσε: «Είχαμε αρκετούς παίκτες με τραυματισμούς και ήμασταν σε εννέα άντρες κάθε φορά, οπότε είμαι χαρούμενος που μπαίνω στο καπέλο.

Χάρη στον Sculpey, πάλεψαν σκληρά μέχρι το τέλος.

Οι δύο άνδρες του Sculby στον αγώνα ήταν ο Josh Evers και ο George Wilson.

Ο Newlands Reserve νίκησε τον Sennington με 6-3 και προκρίθηκε στον δεύτερο γύρο του Scarborough and District Youth Football League.

Ο Κίραν Γουέιντ πρωτοστάτησε με δύο γκολ για τον Νιούλαντς, με τους Φιν ΜακΓκρέγκορ, Μπεν Ντόλαν, Λι ΜακΛάφλιν και Χάρι Γιουνάν επίσης εύστοχα.

Η Summer Sports αποχώρησε με 5-4 στα πέναλτι στην έδρα της από την πρώτης κατηγορίας ομάδα της Beckett League, Kirkbemoreside.

Το σκορ ισοφάρισε 4-4 μετά από 90 λεπτά, ο παίκτης του αγώνα ο Τόμι Άνταμς σημείωσε χατ-τρικ και ο Τζαζ Λούτον το άλλο γκολ.

Ο Dan Jewett ήταν ο μόνος άνθρωπος που έχασε το πέναλτι καθώς έχασε το πέναλτι καθώς οι Morsiders μπήκαν μέσα με τη νίκη τους με 5-4 στη διαδικασία των πέναλτι.

Οι φιλοξενούμενοι έπεσαν σε πέναλτι αφού δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν κάποιες από τις ευκαιρίες τους και στο πρώτο ημίχρονο έμειναν πίσω με 4-1, με τον Τζόνι Κέιμπλ να σκοράρει.

Ο Liam Wainwright βρήκε τα δίχτυα, αλλά απορρίφθηκε λόγω ενός χάντμπολ στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, και στη συνέχεια τράβηξε τη Γιουνάιτεντ για άλλα τέσσερα γκολ.

Ο Wainwright και ο Ben Applet μοιράστηκαν το βραβείο Man of the Match.

Στο Division Two του Scarborough Saturday League, οι ηγέτες της Division Two Westover Wasps σημείωσαν συντριπτική νίκη επί της Goal Sports με 8-1.

Ο Τομ Κόρκοραν σημείωσε το γκολ των φιλοξενούμενων από το σημείο του πέναλτι και ο Σαμ Τόμπσον ήταν ο καλύτερος παίκτης του αγώνα.