Πολυτελείς ενοικιάσεις ποδοσφαίρου Παρασκευής: Σφεντόνα Calarco από Irondequoit 3 TDs; Δύο ισχυρά αποτελέσματα για την Ελληνική Ολυμπία / Οδύσσεια

Ο Νίκολας Καλάρκο (κατατάχθηκε # 2 για την Iranquette) τρέχει προς την γραμμή αφής κατά τη νίκη της Παρασκευής. (Φωτογραφία ευγενική προσφορά του Irondequoit Eagles Athletic Twitter)

49
Ο Nicolas Calarco έδωσε τρία περάσματα touchdown στο πρώτο ημίχρονο καθώς ο Irondicuet πήδηξε με προβάδισμα 42-0 και κέρδισε στο άνοιγμα της σεζόν. Ο πρώτος μέσος επικοινώνησε με τον Darius Turner δύο φορές – μία φορά κάθε τρίμηνο. Ο Kalarco έριξε ένα άλλο πέρασμα touchdown στον κορυφαίο δέκτη Jalil Davis για να πάρει ένα πλεονέκτημα 21-0 οκτώ λεπτά στον αγώνα. Συνολικά, το Kalarco ολοκλήρωσε 8 από 9 περάσματα για 172 γιάρδες. Ο Ντέιβις σημείωσε επίσης ένα γκολ στο έδαφος, μετά την ανάκαμψη του ανώτερου ομόσταυλου Jacob Godfrey. Ο χαριτωμένος μέσος Eric Barr έβαλε τους Eagles στο ταμπλό με μια γρήγορη προσγείωση 17 ναυπηγείων και χτύπησε τον Mekhi Christensen στο πρώτο πέρασμα της καριέρας του Varsity – το τρέξιμο του 47 ναυπηγείων – για να καλύψει το πρώτο μισό του σκορ. Ο ανώτερος διαγωνιζόμενος Talib Smith βρήκε πρόσφατα την περιοχή τερματισμού. Για τον Γκέιτς-Τσίλι, η Little Tail De’Marion Mewborn έσπασε το κλείδωμα με σκορ τρίτου τριμήνου. Εξαιρετικό αμυντικό τέλος Ο Andrew Newcomb ανέκαμψε από ένα τέταρτο σφάλμα και γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Ελλάδα Ολυμπία / Οδύσσεια (0-1) 12
Webster Thomas (1-0) 37
Για την Ελληνική Ολυμπία / Οδύσσεια, ο μεγάλος Luke Strong οδήγησε σε επτά δεξιώσεις για 124 γιάρδες και ένα ζευγάρι touchdown. Τέλος της Junior Defense Xavier Jones οδήγησε την άμυνα με επτά τάκλιν, συμπεριλαμβανομένων των δύο σε μια ήττα.