Προβλέψεις Utrecht vs Ajax, προεπισκόπηση, νέα της ομάδας και πολλά άλλα

Η Ουτρέχτη ετοιμάζεται να αντιμετωπίσει τον Άγιαξ στο Galgenwaarde την Κυριακή στην Eredivisie.

Η Ουτρέχτη μπήκε σε αυτό το ματς αφού ισοφάρισε 1-1 κόντρα στην Τβέντε, η οποία περιλαμβάνει δέκα παίκτες στο πρωτάθλημα. Ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο του πρώην επιθετικού της Σπόρτινγκ Λισαβόνας και της Νόριτς Σίτι και Ολλανδός διεθνής Ρίκι φαν Βόλφσβινκελ για την Τβέντε ακυρώθηκε μετά από ένα γκολ στα τέλη του δευτέρου ημιχρόνου από τον Μαροκινό διεθνή Μιμούν Μάχι για την Ουτρέχτη. Ο Τσέχος μέσος Μιχάλ Σαντλίκ αποβλήθηκε από την Τβέντε στο δεύτερο ημίχρονο.

Από την άλλη, ο Άγιαξ κέρδισε με 5-0 τη Φορτούνα Σιτάρντ από τη Σιορς Ούλτε στον τελευταίο αγώνα. Τα γκολ του αμυντικού Ντέιλι Μπλιντ, του Βραζιλιάνου εξτρέμ Άντονι και του νεαρού δεξιού μπακ Ντέβιν Ρεντς, και δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τον σταρ επιθετικό Σεμπάστιαν Χάλερ, ολοκλήρωσαν τη συμφωνία του Άγιαξ με επικεφαλής τον Έρικ Τεν Χαγκ.

Ουτρέχτη – Άγιαξ αντιμέτωπη

Σε 32 ματς μεταξύ των δύο ομάδων, ο Άγιαξ έχει ξεκάθαρο πλεονέκτημα. Έχει 15 νίκες, 9 ήττες και 8 ισοπαλίες.

Οι δύο ομάδες βρέθηκαν αντιμέτωπες για τελευταία φορά πέρυσι στην Eredivisie, με την Ουτρέχτη να επικρατεί του Άγιαξ με 1-0. Το γκολ του αριστερού μπακ Django Warmerdam στο δεύτερο ημίχρονο εξασφάλισε τη νίκη για την Ουτρέχτη.

Οδηγός μοντέλου Utrecht Eredivisie: DDDLW

Οδηγός φόρουμ του Άγιαξ στο ολλανδικό πρωτάθλημα: WWLWW

Ουτρέχτη vs Άγιαξ News

Ουτρέχτη

Η Ουτρέχτη θα απουσιάσει από τον νεαρό Γάλλο εξτρέμ Μούσα Σίγια, ενώ υπάρχουν αμφιβολίες για τη διαθεσιμότητα του σέντερ μπακ Τόμι Σεντ Τζάγκο και του αριστερού μπακ Κρίστοφερ Μαμέντζι. Πέραν αυτού δεν υπάρχουν γνωστά ζητήματα και αναμένεται ο κόουτς Ρενέ Χεκ να έχει μια ολόκληρη ομάδα στη διάθεσή του.

READ  Αποκατάσταση και επαναλειτουργία του περίφημου Εθνικού Θεάτρου Ρόδου

Τραυματίας: Μωυσής Σόλα

Αμφίβολος: Christopher Maminguy, Tommy Street. jago

ανασταλεί: Κανείς

Αϊάς

Εν τω μεταξύ, ο προπονητής του Άγιαξ, Έρικ Τεν Χαγκ, δεν θα μπορέσει να καλέσει τις υπηρεσίες του διεθνή Σουρινάμ Σον Κλάιμπερ και του βετεράνου τερματοφύλακα Μάρτιν Στέκλενμπουργκ. Υπάρχουν αμφιβολίες για τη διαθεσιμότητα του δεξιού μπακ Nassir Mazraoui και του Αργεντινού μπακ Lisandro Martinez.

Ο διεθνής Ακτή Ελεφαντοστού Σεμπαστιέν Χάλερ, ο Καμερουνέζος Αντρέ Ονανά και ο διεθνής από τη Γκάνα Μοχάμεντ Κούντους απουσίαζαν λόγω των υποχρεώσεών τους στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής.

Τραυματίας: Martin Stecklenburg, Shaun Kleiber

Αμφίβολος: Noussair Mazraoui, Lisandro Martinez

Μη διαθέσιμο: Muhammad Kudus, Sebastian Haller, Andre Onana

Η αναμενόμενη αναμέτρηση της Ουτρέχτης με τον Άγιαξ στην ενδέκατη

Πρόβλεψη για την ενδεκάδα της Ουτρέχτης (4-2-3-1): Martin Paes, Quentin Timber, Mike van der Horn, Mark van der Marel, Django Farmerdem, Sander van de Strick, Joris van Overeem, Simon Gustafsson, Adam Maher, Maimon Mahe, Αναστάσιος Δοβίκας

Αναμενόμενος 11 Άγιαξ (4-2-3-1): Remko Pasphere, Devin Winch, Joren Timber, Daly Blind, Nicholas Tagliafico, Davey Claassen, Ryan Gravenberch, Muhammed Darami, Steven Pergois, Dusan Tadic, Brian Broby

Συμφωνήθηκε. Η επιστροφή του Μπράιαν Μπρόμπι στον Άγιαξ θα ανακοινωθεί σύντομα. Η συμφωνία είναι σε ισχύ με τον παίκτη RB Leipzig και τον παίκτη Mino Raiola. ⚪️🔴 #ΑϊάςΕξάμηνη συμφωνία δανείου χωρίς δυνατότητα αγοράς, όπως επιβεβαιώθηκε από τον @mikeverweij. Ο Άγιαξ θα πληρώσει ολόκληρο τον μισθό του. Εδώ είμαστε, επιβεβαιώθηκε. 🤝 # μετατροπές https://t.co/GMJ74u1mAp

Προβλέψεις Ουτρέχτης εναντίον Άγιαξ

Η Ουτρέχτη είναι αυτή τη στιγμή έβδομη στο πρωτάθλημα και έχει κερδίσει έναν από τους πέντε τελευταίους αγώνες πρωταθλήματος. Ο πρώην μέσος της PSV Eindhoven Άνταμ Μάχερ έχει ξεχωρίσει με τις εμφανίσεις του τη φετινή σεζόν, ενώ ο Έλληνας επιθετικός Αναστάσιος Δοβίκας έχει πετύχει τέσσερα γκολ στο πρωτάθλημα τη φετινή σεζόν.

READ  LIVE Ημέρα λήξης μεταγραφών και συσσώρευση ντέρμπι του Εδιμβούργου: Ο Hibs ανακοινώνει τον εξτρέμ, ο John Souttar μένει στο Hearts μέχρι το καλοκαίρι, δύο μεταγραφές του Easter Road βγαίνουν δανεικοί

Από την άλλη, ο Άγιαξ καταλαμβάνει τη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος, έναν βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Αϊντχόφεν. Ο Sebastian Haller έχει σκοράρει 12 γκολ στο πρωτάθλημα αυτή τη σεζόν, και σε περίπτωση απουσίας του θα πρέπει να πάνε μπροστά παίκτες όπως ο Brian Probe.

Ο Άγιαξ θα είναι ο καλύτερος υποψήφιος για να κερδίσει αυτόν τον αγώνα.

προφητεία: Ουτρέχτη 0-3 Άγιαξ