Προεπισκόπηση: New York City FC vs DC United – Πρόβλεψη, νέα της ομάδας, ενδεκάδες

Το Sports Mole δείχνει τον αγώνα Major League Soccer της Πέμπτης μεταξύ New York City FC και DC United, συμπεριλαμβανομένων προβλέψεων, ειδήσεων ομάδων και πιθανών ενδεκάδων.

Σε μια προσπάθεια να τερματίσουν το σερί έξι ήττων τους στο American League, DC United Κάντε ένα ταξίδι στο Red Bull Arena για να τον γνωρίσετε Νέα Υόρκη Σίτι FC Πέμπτη.

Τα περιστέρια, που έχασαν το τρίτο τους σε τέσσερα παιχνίδια την τελευταία φορά, θα προσπαθήσουν να επιστρέψουν γρήγορα στις νίκες και να εδραιώσουν τη θέση τους στα ανώτερα κλιμάκια του πίνακα της Ανατολικής Περιφέρειας.

Προεπισκόπηση αγώνα

© Reuters

Η New York City FC στάλθηκε στη Γη το περασμένο Σαββατοκύριακο καθώς ηττήθηκε οριακά με 2-1 από την Orlando City όταν οι δύο ομάδες ισοφάρισαν στο Exploria Stadium.

Το παιχνίδι διακόπηκε σε ένα φυλλάδιο όταν Junior Urso Χτύπησε στο έβδομο λεπτό από Μάξι Μοράλες Η ισοτιμία αποκαταστάθηκε στο 53ο λεπτό αλλά αλλαγή Τίτσο Ακιντέλε Σκόραρε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων για να χαρίσει στους Λιοντάρια τη νίκη της τελευταίας στιγμής.

Πριν από αυτό, τα περιστέρια τελείωσαν τη σειρά τους σε τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς νίκη στις 21 Αυγούστου, όταν κέρδισαν το Chicago Fire με 2-0 χάρη στα γκολ και στα δύο ημίχρονα. Γκάμπριελ Περέιρα Και το Σαντιάγο Ροντρίγκες.

Νικ CushingΗ ομάδα έχει πετύχει 13 νίκες, έξι ισοπαλίες και οκτώ ήττες σε 27 παιχνίδια μέχρι στιγμής, συγκεντρώνοντας 45 βαθμούς και καταλαμβάνει την τρίτη θέση στην κατάταξη της Ανατολικής Περιφέρειας, εννέα βαθμούς πίσω από τη Philadelphia Union, που κατέλαβε την πρώτη θέση.

READ  Josh Taylor Jack Caterall: Το Boxing Board ερευνά την καταγραφή καθώς ο Scott επιτίθεται σε «προσωπικές επιθέσεις»

Μετά από δύο συνεχόμενα παιχνίδια στο δρόμο, η New York City FC είναι πλέον εντός έδρας, αήττητη σε όλα εκτός από ένα από τα τελευταία 14 παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις, με εννέα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες από τις αρχές Απριλίου.

Ο πρόεδρος της DC United, Wayne Rooney, στις 20 Αυγούστου 2022© Reuters

στην άλλη πλευρά, Ο Γουέιν ΡούνεϊΗ DC United έμεινε ξανά με άδεια χέρια καθώς δεν κατάφερε να ολοκληρώσει τον αγώνα πριν ηττηθεί με 3-2 από την Atlanta United την περασμένη Κυριακή.

Στο δεύτερο ημίχρονο γεμάτο ενθουσιασμό στο στάδιο της Mercedes-Benz, Αλέν ΦράνκοΚαι το Joseph Martinez Και το Χουάν Σάντσεθ Μπουράτα Σημειώθηκαν όλες οι κεφαλιές – τα περισσότερα γκολ που σημειώθηκαν σε έναν αγώνα MLS – για να επιστρέψει η νίκη στον οικοδεσπότη.

Οι Μαύροι και Κόκκινοι έχουν χάσει πλέον κάθε ένα από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, συμπεριλαμβανομένης της ήττας με 6-0 από τη Φιλαδέλφεια Ουνιόν στις 21 Αυγούστου, ενώ έχουν καταφέρει μόνο έναν βαθμό από τους τελευταίους 18 διαθέσιμους αγώνες τους.

Η DC United, η οποία αυτή τη στιγμή βρίσκεται στο κάτω μέρος της βαθμολογίας της Ανατολικής Περιφέρειας με 22 βαθμούς σε 27 αγώνες, αντιμετωπίζει τώρα τη Νέα Υόρκη εκτός έδρας καθώς δεν έχει κερδίσει καμία από τις τελευταίες οκτώ συναντήσεις μεταξύ των δύο ομάδων από τον Αύγουστο του 2015.

New York City Major League Soccer:

Φόρμα DC United Major League:

Νέα της ομάδας

Ο Nick Cushing, προσωρινός προπονητής της Νέας Υόρκης, στο γήπεδο μετά τον αγώνα εναντίον των Colorado Rapids μετά τον αγώνα στο Yankee Stadium στις 19 Ιουνίου 2022© Reuters

Η New York City FC θα μείνει χωρίς επιλογή για 25 χρόνια Κήτονεςο οποίος έμεινε εκτός δράσης από τότε που υπέστη τραυματισμό στη γάμπα στο ντέρμπι του Ιουνίου με τους New York Red Bulls.

READ  «Ο Νικ Γκέιλς είναι ο καλύτερος όλων των εποχών».

Ο Cushing επίσης δεν θα μπορεί να καλέσει τον συνάδελφό του αμυντικό Αλφρέντο Μοράλεςο οποίος υπέστη τραυματισμό του μυός της γάμπας εναντίον της Charlotte πριν από δύο εβδομάδες, και Αλεξάντερ ΚαλίνΠοιος έχασε τα τέσσερα τελευταία ματς λόγω τραυματισμού.

Στο μεταξύ, η DC United θα βγει στον αγωνιστικό χώρο χωρίς το αμυντικό δίδυμο Μπρένταν Χάινς Άικ Και το Μπραντ Σμιθοι οποίοι έμειναν στο περιθώριο λόγω τραυματισμών στο πόδι και στο γόνατο, αντίστοιχα.

Αμερικανός τερματοφύλακας Μπιλ Χαμίντ Δεν θα παίξει κανέναν ρόλο στη σύγκρουση μεσοβδόμαδα λόγω ενός προβλήματος με το χέρι κατά τη διάρκεια Adrien Perez Τραυμάτισε το πόδι του τον Μάρτιο.

Έλληνας επιθετικός Ταξί ΦώνταςΟ , ο οποίος έχει σκοράρει 11 γκολ σε 20 αγώνες, είναι μια τεράστια αμφιβολία για τα Lions and Reds αφού ο 26χρονος αποχώρησε με τραυματισμό στο τέλος του αγώνα στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου με την Atlanta United την Κυριακή.

Πιθανή ενδεκάδα της Νέας Υόρκης:
Τζόνσον. Amundsen, Martins, Chanute, Tennerholm; Hack, Acevedo; Andrade, Heber, Pereira; Magno

Πιθανή ενδεκάδα για την DC United:
Οτσόα. Carpenter, Birnbaum, Alvaro, Pines; Hopkins, Dworkin, Morrison; Ροντρίγκεζ, Μπεντέκε, Καμάρα

SM λέξεις πράσινο φόντο

Λέμε: Νέα Υόρκη 3-1 DC United

Η New York City FC και η DC United έχουν πραγματοποιήσει αντίθετες καμπάνιες στο MLS, με την ομάδα του Rooney να βρίσκεται στον πάτο στην Ανατολή. Τα περιστέρια απόλαυσαν επίσης τα καλύτερα αυτού του αγώνα και τους υποστηρίζουμε να εκμεταλλευτούν το πλεονέκτημα της γης για να διεκδικήσουν την τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους επί των φιλοξενούμενων.

Για να αναλύσετε δεδομένα για τα πιο πιθανά αποτελέσματα, τις γραμμές σκορ και πολλά άλλα για αυτόν τον αγώνα, κάντε κλικ εδώ.

READ  Σέλτικ: Ο Άντζε Ποστέκογλου υπονοεί πρόσκληση για επιλογή τερματοφυλάκων ενόψει των προκριματικών του Champions League στο Μίντιλαντ

Κορυφαία συμβουλή

Οι ειδικοί μας ξεναγοί συνεργάζονται σε Sporita.com Περιμένουν να κερδίσουν εντός έδρας σε αυτό το ματς. Κάντε κλικ ΕΔΩ Για να μάθετε τι άλλο να περιμένετε για αυτό το παιχνίδι και για περισσότερες δοκιμασμένες συμβουλές ποδοσφαίρου.Κύρια νίκη: Δεδομένα

ID: 493322: cacheID: 493322: 1false2false3false: QQ::from db-desktop: LenBod: Restore:11131: