Σέλτικ: Η Kyogo επιστρέφει στη φόρμα της

Σέλτικ Διατήρησαν την εξαιρετική τοπική τους φόρμα το μεσημέρι της Κυριακής με τους άνδρες της Ange Postecoglou που έχουν κατακτήσει εδάφη φάντασμα για στεφάνες τα τελευταία χρόνια.

Στην πραγματικότητα, μόνο η οικογένεια των Boys κέρδισε Ενας Από τις έξι τελευταίες επισκέψεις τους στην Tony Maccaroni Arena πριν νικήσουν τη Λίβινγκστον με 3-0 σήμερα.

Ήταν μια παρηγορητική νίκη καθώς η Σέλτικ άνοιξε την υπεροχή της στην κορυφή της βαθμολογίας Πρωθυπουργός Πίνακας για τέσσερις βαθμούς.

Ο Γκρεγκ Τέιλορ ήταν ένα από τα αστέρια του σόου, όπως είναι μαζεύω Επίσημο βραβείο Man of the Match για όσα είχε 100 εντυπώσεις για τον σύλλογο.

Πέτυχε το δεύτερο γκολ του αγώνα λίγο μετά το πρώτο ημίχρονο, κάτι που σημαίνει ότι το πέτυχε πλέον Σκόραρε Σε διαδοχικούς αγώνες, έχοντας προηγουμένως σκοράρει μόνο μία φορά σε 181 αγώνες κατά τη διάρκεια της καριέρας του μέχρι εκείνο το σημείο.

Ωστόσο, δεν ήταν ο μόνος μπακ που έκανε μια πειστική εμφάνιση αυτό το Σαββατοκύριακο.

Μέρος των επαίνων πρέπει να ακολουθήσει τον δρόμο του Kyogo Furuhashi, καθώς παρέσυρε τους σκεπτικιστές για να ξαναβρεί τη φόρμα του.

Ο Ιάπωνας επιθετικός ήταν μέρος ενός τεράστιου προβλήματος που έκανε τη Σέλτικ να δυσκολεύεται να σκοράρει Τσάμπιονς Λιγκ Με τους άντρες του Ποστέκογλου να αποτυγχάνουν να βρουν δίχτυα στην ελίτ της Ευρώπης πριν ο Γιώργος Γιακομάκης σκοράρει κόντρα στη Σαχτάρ Ντόνετσκ μεσοβδόμαδα.

Η Kyogo φαινόταν χωρίς δόντια σε εκείνο τον διαγωνισμό και μόνο μαζί της δύο Ένα γκολ στα τελευταία 10 παιχνίδια του πριν από σήμερα, υπήρχε μια εύκολη περίπτωση για τον Έλληνα συμπαίκτη του να πάρει κεφάλαιο.

READ  Το FAMU γιορτάζει την παράδοση και την κοινότητα με τις ετήσιες γιορτές της επιστροφής στην πατρίδα

Ωστόσο, οι εκκλήσεις για αυτό μπορεί να σταματήσουν μετά τη νίκη επί του Levy, καθώς ο πρώτος σημείωσε ένα δυνατό σουτ με το αριστερό πόδι στο πρώτο ημίχρονο πριν ο δεύτερος χάσει ένα πέναλτι αφού βγήκε από τον πάγκο.

Το γκολ ήταν το κλασικό Kyogo, στο οποίο ο επιθετικός έδιωξε τον τελευταίο παίκτη, έπεσε πίσω και στη συνέχεια σούταρε τη μπάλα στα δίχτυα.

Έχει χτυπηθεί επιδέξια με τον σχολιαστή του Sky Sports, Ian Crocker, ισχυριζόμενος ότι ήτανMaster in FinishingΑπό 27 ετών.

Λίγοι θα υποστήριζαν κάτι τέτοιο, καθώς ο Ιάπωνας διεθνής έχει αποδείξει στον χρόνο του στη Σέλτικ ότι είναι ένας αδίστακτος παίκτης. Σήμερα είχε 29 Στα περίφημα πρασινόλευκα επεισόδια και από όλες αυτές τις επιτυχίες, η σημερινή μέρα ήταν ίσως από τις πιο χορταστικές του.

Στα 80 λεπτά που πέρασε στο γήπεδο δεν είδε μεγάλη κατοχή, μόνο 25 άγγιγμα Και 15 πάσες, αλλά το μόνο που έχει σημασία είναι ποιος άφησε το μποτάκι του στο ένατο λεπτό.

Ήταν μια ευπρόσδεκτη επιστροφή στη φόρμα που ήλπιζε να έστειλε ένα μήνυμα στον Ποστέκογλου και τους επικριτές του – «παραπονείστε με σε κίνδυνο».

Αμέσως, ο Kyogo μετατράπηκε από παίκτης που έπρεπε να πέσει σε κάποιον που τώρα θα έπρεπε να είναι ξανά ένα από τα πρώτα ονόματα στο φύλλο της ομάδας.

για εκείνον “Παγκόσμιος«Το κίνημα, όπως επαίνεσε ο Jota, έχει τη δυνατότητα να δημιουργήσει έναν τεράστιο κίνδυνο για τη Ρεάλ Μαδρίτης σε λίγες μέρες.