Τραυματισμός του Χάρι Κέιν καθώς ο αρχηγός της Αγγλίας ετοιμάζεται για σάρωση στον αστράγαλο

Χάρι Κέιν Πριν από αυτό θα κάνει εξέταση στον αστράγαλο ΑγγλίαΕπόμενο παγκόσμιο Κύπελλο παιχνίδι με τις Ηνωμένες Πολιτείες

Ο 29χρονος αρχηγός της Αγγλίας φάνηκε να πονάει μετά από αυτό Μουρτάζα Μπουραλιγκαντζί Το κατέβασα με ένα τάκλιν Καμούι τρία λεπτά μετά το δεύτερο ημίχρονο τη Δευτέρα.

Ο Κέιν κατάφερε να μείνει στο γήπεδο μέχρι το 75ο λεπτό, όταν αντικαταστάθηκε από τον συμπατριώτη του επιθετικό Callum Wilson.

διαφημίσεις

Μετά το ματς, ο Κέιν περπατούσε με ένα ελαφρύ ρήγμα στον δεξιό αστράγαλο και ένα ελαφρύ κουτσό.

Ο Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ υποβάθμισε τους φόβους του ότι ο Κέιν θα μπορούσε να περάσει στα πλάγια, αλλά η FA αξιολογεί τον τραυματισμό του ενόψει του αγώνα των ομίλων της Παρασκευής.

είπε ο Σάουθγκεϊτ στον απόηχο της νίκης της Αγγλίας με 6-2 Ιράν: “Νομίζω ότι ο Χάρι είναι μια χαρά. Φαινόταν κακό τάκλιν, αλλά συνέχισε με το παιχνίδι. Τον αποβάλαμε γιατί νιώσαμε ότι ήταν μια στιγμή στο παιχνίδι που μπορούμε να κάνουμε.”

βαθύνω

Πήγαινε βαθύτερα

Το έπος των ενοχλητικών αστραγάλων του Χάρι Κέιν και γιατί η Τότεναμ μπορεί να είναι έτοιμη να αντιμετωπίσει την απουσία του

Ο Κέιν πήρε δύο ασίστ κατά τη διάρκεια της εμφατικής νίκης της Αγγλίας με σπιρούνια Προετοιμασία μπροστά Ραχίμ Στέρλινγκ Στο πρώτο ημίχρονο και Μάρκους Ράσφορντ κατά τα τελευταία στάδια του δεύτερου.

Το νούμερο 9 της Αγγλίας χρειάζεται άλλα τρία γκολ για να γίνει ο πρώτος σκόρερ όλων των εποχών της Αγγλίας.

Αυτή τη στιγμή έχει 51 γκολ σε 76 αγώνες για τη χώρα του.

READ  «Μας σκοτώνουν»: Μετανάστες παγιδευμένοι σε ένα μικρό νησί μεταξύ Ελλάδας και Τουρκίας ζητούν βοήθεια

βαθύνω

Ανάλυση της αθόρυβης απόδοσης του Χάρι Κέιν: 19 πινελιές, εννέα ασίστ και δύο ασίστ

(Φωτογραφία: Liu Lu/VCG μέσω Getty Images)