Aussies Abroad: Το ντεμπούτο του O’Neill καθώς ο Sootar αντιμετωπίζει την Tottenham

Δεδομένου ότι όλοι χάνουμε τις ημέρες πριν από την παραμονή της Πρωτοχρονιάς, η ομάδα Socceroos είχε λίγο χρόνο να φάει το hangover των Χριστουγέννων καθώς πήγαν στο γήπεδο σε όλη την Ευρώπη και την Ασία.

Καθώς το ιαπωνικό πρωτάθλημα πλησιάζει στο τέλος του και οι οπαδοί της Ελληνικής Πρέμιερ Λιγκ και της Μπουντεσλίγκα χρειάζονται λίγο το χειμώνα, αρκετοί Αυστραλοί απολάμβαναν μερικές άξιες διακοπές κατά τη διάρκεια των διακοπών.

Για άλλους, επιστρέφει στη δουλειά της Boxing Day.

Αφού παίξατε 13 αγώνες πρωταθλήματος με τον κορεάτικο εργοστάσιο Pohang Steelers, Μπράντον Ο’Νιλ Επιβεβαίωσε τη μεταβίβασή του στην Buriram United στο Thai Premier League στις αρχές Δεκεμβρίου.

Έκανε το ντεμπούτο του για το κλαμπ το Σάββατο, παίζοντας 90 λεπτά καθώς σημείωσε νίκη 2-0 επί της Chonburi FC.

Ο Buriram είναι τέταρτος, με 16 αγώνες.

Χάρι Σάταρ Συνέχισε να πρωταγωνιστεί στο κέντρο της άμυνας της Στόουκ καθώς η ομάδα της Αγγλικής Πρέμιερ Λιγκ αποκλείστηκε από τους προημιτελικούς του Κυπέλλου Λιγκ από τους Jose Mourinho και Tottenham Hotspur την Παραμονή των Χριστουγέννων.

Τρεις μέρες αργότερα, το τεράστιο κέντρο πίσω βοήθησε να κρατήσει ένα καθαρό φύλλο με ισοπαλία 0-0 με τον Κόβεντρι, καθώς είχε αναδειχθεί ως Παίκτης της Χρονιάς του Στόουκ στον βρετανικό τύπο.

Μάρτιν Μπόιλ Έπαιξε 90 λεπτά καθώς ο Χιμπέρνιαν υπέστη μια στενή ήττα 1-0 από τους Σκωτσέζους ηγέτες Ρέιντζερς.

Ο Σοβιετικός επιθετικός έκανε σχεδόν ένα πρώιμο χτύπημα στον Στίβεν Τζέραρντ στο πρώτο λεπτό, καθώς επέκτεινε μια προσπάθεια που διέφυγε στενά από την πίσω θέση.

READ  Jess Fishlock να εξετάσει τις επιλογές μετά τους αγώνες της Ουαλίας

Περισσότερα στο Βέλγιο, Ντάνι Βούκοβιτς Πήγαν στο γήπεδο υπέρ του Γκενκ, ισοπαλία 1-1 με 15Το δέκατο– Χώρος Waasland-Beveren.

Βούκοβιτς
Ο Ντάνι Βούκοβιτς ανέκτησε το νούμερο ένα πουκάμισο του Γκενκ μετά την επιστροφή του από μακροχρόνιο τραυματισμό το 2020.

στην ΤουρκίαAziz BahishΟ Kayserispor συνεχίζει τον αγώνα καθώς σπατάλησε το προβάδισμα 2-1 για να χάσει 3-2 από την Gençlerbirligi.

Ο αμυντικός του Socceroos έπαιξε 90 λεπτά και εξασφάλισε μια κράτηση στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου.

Κρεγκ Γκούντγουιν Έπαιξε ένα πλήρες παιχνίδι για την Abha, όπου έχασε 1-0 από τον Al Wahda, συμπεριλαμβανομένου του Αυστραλού συναδέλφου του Ντέμι ΠετράτοςΣτο Σαουδικό Επαγγελματικό Πρωτάθλημα.

δοκίμασε τον εαυτό σου: Τελικός Αυστραλιανού ποδοσφαίρου 2020

Mitchell Duke Ξεκίνησαν για χάρη της συνεργασίας όπου ηττήθηκαν με το ίδιο σκορ.

Τομ Ρότζικ Και το Ρίλι Μακ Γκρέι Και οι δύο είναι αχρησιμοποίητες εναλλακτικές λύσεις για τη Σέλτικ και το Μπέρμιγχαμ, αντίστοιχα.