Aussies Abroad: Η Mabel βοηθά τους τρεις με την ξηρασία Rukavystya και Dougall

Ο Auer Mabelle δημιούργησε ένα χατ-τρικ από την FC Mittjeland, ενώ ο Kenny Dougal σημείωσε το πρώτο του γκολ στο αγγλικό ποδόσφαιρο και η Νικήτα Ροκαβίτσια επέστρεψε στις μεθόδους βαθμολόγησης μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα.

Ακολουθεί μια αναφορά της Δευτέρας για όλες τις εκδηλώσεις Aussies Abroad αυτό το Σαββατοκύριακο!

Ντάγκαλ Σημείωσε το πρώτο του γκολ για το Μπλάκπουλ καθώς σημείωσε νίκη 2-0 επί της Οξφόρδης το Σάββατο. Ο στόχος του ήρθε όταν επέστρεψε στο σπίτι μετά από μια αψιμαχία 18 ναυπηγείων.

Ο διευθυντής του Μπλάκπουλ, Neil Critchley, ήταν γεμάτος προτίμηση για τον Dougal στη συνέντευξή του μετά τον αγώνα.

«Ήταν μια όμορφη στιγμή για αυτόν [Dougall] “Νόμιζα ότι η συνολική του συνεισφορά στο παιχνίδι ήταν εξαιρετική σήμερα”, δήλωσε ο Critchley.

“Μια υπέροχη στιγμή για αυτόν.”

Στην ισραηλινή Premier League, Ρουκαβίτσια Επέστρεψε στη λίστα των σκόρερ για τη Μακάμπι Χάιφα με νίκη 2-0 επί της Μακάμπι Νετάνια στο τελευταίο παιχνίδι της κανονικής σεζόν.

Ο Ρόκα σημείωσε το πρώτο του γκολ από τα τέλη Ιανουαρίου, τερματίζοντας μια απογοητευτική περίοδο που τον είδε να χάνει τους περισσότερους από τους τελευταίους δύο μήνες.

Τερμάτισε στην κορυφή των βαθμολογιών με 18 γκολ στο όνομά του καθώς η ομάδα του στρέφει τώρα την προσοχή του στους προκριματικούς του τουρνουά.

Οι προκριματικοί είναι επίσης αυτό που μας περιμένει Αλλά η ΜάμπελΟ Midgtland της FC, ο οποίος σημείωσε επιβεβαιωμένη νίκη 5-0 επί του Figel Bulldog το σαββατοκύριακο.

Ο βραζιλιάνικος πτέρυγας έπαιξε 90 λεπτά και έκανε γκολ για τη δεύτερη, τρίτη και τέταρτη δανική ομάδα.

Στην Ιαπωνία όπου Μιτ Λάνγκρακ Κέρδισε καθαρό φύλλο για πέμπτη συνεχόμενη φετινή σεζόν καθώς ο Nagoya Grampus σημείωσε νίκη 1-0 επί της Kashima Antlers την Κυριακή.

Χάρι Σάταρ Και η ομάδα του κέρδισε τη Στόουκ 18ηΥ Καθαρίστε τα φύλλα αυτή τη σεζόν καθώς νίκησε το Ντέρμπι Κάουντι με ένα παράξενο γκολ στον αγώνα πρωταθλήματος το Σάββατο.

Οι Πότερ μπορεί να κάθονται στις 11Υ Η θέση είναι στο τραπέζι, αλλά είναι ίση στην κορυφή μαζί με τους Watford και Swansea που κυνηγούν την προώθηση στον πίνακα βαθμολογίας.

Στην Σκωτία, Τζάκσον Ίρβιν Και το Μάρτιν Μπόιλ Έβαλε πλήρεις περιόδους για τον Hibernian καθώς επέστρεψε από πίσω για να μοιραστεί πόντους με ισοπαλία 1-1 με τον Livingston.

Τομ Ρότζικ Εισήχθη ως καθυστερημένος αναπληρωτής καθώς ο Σέλτικ έπαιξε το ίδιο σκορ, τερματίζοντας τη συνάντηση της παλιάς ομάδας με τους Rangers με ένα γκολ το καθένα.

Στο Βέλγιο όπου Τρεντ Sainsbury Ξεκίνησε και έπαιξε πάνω από 60 λεπτά με τον Kortrijk καθώς υπέστη ήττα 2-0 στο Eupen.

Ανάγνωση: Ο Ντάνι Βούκοβιτς ανακοινώνει την αποχώρηση του Τζενκ
Ρολόι: Genk Farwell ο εκπληκτικός Danny Vukovich

Στη γειτονική Γερμανία, Igdeen χαρούμενη Ήρθε στη δεκαετία του ’90Υ Ένα λεπτό για την Eintracht Frankfurt όταν νίκησε το Union Berlin 5-2 το Σάββατο.

Μήλος Ντεγκένικ Έπαιξε ολόκληρο τον αγώνα για την FK Crvena Zvezda καθώς συνέχισε τη νίκη της με τη νίκη 4-1 επί του Mladost Lucani.

Στο τουρκικό SuperLig, Aziz BahishΟ Kayserispor έχασε 3-0 από τον Fatih Karagumruk την Παρασκευή το βράδυ.

στην Ελλάδα, Τζέιμς Τζέτζου Έπαιξε άλλα 90 λεπτά για τον Άρη, καθώς υπέστη μια λεπτή ήττα 1-0 από τους ηγέτες του πρωταθλήματος Ολυμπιακός.

READ  Ο Ja Morant δεν είναι πιθανό να παίξει 4 εναντίον Warriors

Περισσότερα στην Ταϊλάνδη, Μπράντον Ο’Νιλ Ένα πέναλτι που οδήγησε στο δεύτερο γκολ της Buriram United με άνετη νίκη 4-0.

Το αποτέλεσμα εξασφάλισε την ομάδα του στο AFC Champions League την επόμενη σεζόν.