Ε’ Κατηγορία Ποδοσφαίρου Πέμπτη Ελλάδα Αθήνα Ελλάδα Αρκαδία

Ο τερματοφύλακας της Ελλάδας της Αθήνας, Jayden Rapp, είχε έναν νέο δέκτη για να του πετάει μπάλες ποδοσφαίρου και οι διασυνδέσεις μεταξύ παλιών φίλων βοήθησαν τους Trojans να εμφανιστούν στον αγώνα γυμνασίου της Πέμπτης εναντίον της Ελλάδας Arcadia.

Ο νεοφερμένος Kuri Reeves πήρε τρεις από τις τέσσερις πάσες του Raab όταν οι Trojans νίκησαν την αντίπαλη Arcadia με 28-0 στην Αθήνα.

Οι Trojans είναι αήττητοι δύο εβδομάδες αργότερα στην Fifth Division A2, πριν αναμετρηθούν στο Sections Champion Canandigua στις 16 Σεπτεμβρίου.

“Προφανώς αυτός ο αγώνας σημαίνει πολλά για εμάς γιατί είναι αντίπαλοι στο Crosstown και το συζητάμε όλη μέρα”, είπε ο Raab. «Προφανώς, σκεπτόμενοι την περσινή χρονιά και το τι συνέβη, θέλαμε να είναι κακό».

Η Αρκαδία της Ελλάδας, η οποία έχασε επίσης από την Canandigoa στην πρώτη της σεζόν την περασμένη εβδομάδα, νίκησε την Αθήνα στην κανονική περίοδο του 2021 και ξανά στις κατηγορίες.

Ο Rapp ολοκλήρωσε 14 από τις 19 προσπάθειες πάσας για 250 γιάρδες κόντρα στην Αρκαδία την Πέμπτη. Η πρώτη του ρίψη touchdown ήταν για 24 γιάρδες αργά στο πρώτο τέταρτο από τον Ριβς, έναν εξέχοντα μπασκετμπολίστα της Αθήνας.

«Ήταν τόσο διασκεδαστικό», είπε ο Ριβς. “Μπορώ σίγουρα να πω ότι η κάθοδος είναι καλύτερη από τη βύθιση. Μπορώ σίγουρα να το πω αυτό.”

Η Αθήνα προχώρησε με 13-0 μετά την επόμενη κατοχή της ομάδας, όταν ο Ράαμπ ολοκλήρωσε μια πάσα οκτώ γιάρδων touchdown στο στενό άκρο του νεαρού Κόνορ Οζιέ με 9:30 να απομένουν στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Ο Rap βρήκε τον Reeves πίσω από την άμυνα της Arcadia για πτώση 67 γιάρδων με 2:57 να απομένουν στο πρώτο ημίχρονο. Μια επιτυχημένη πάσα μετατροπής δύο πόντων έφερε την Αθηνά μπροστά με 21 πόντους.