Το Tarleton έρχεται short εναντίον UTRGV στο WAC house opener

STEVENVILLE, TX – Ο Tarlton είχε ένα γρήγορο προβάδισμα 1-0 επί της UTRGV το απόγευμα του Σαββάτου στο Wisdom Gym, αλλά ο Vaqueros αντέδρασε και τελικά κέρδισε τον αγώνα με 3-1 (25-21, 19-25, 18-25, 18-25) .

Το Τέξας (8-8, 0-2 WAC) είδε ορισμένες τροποποιήσεις σε μεμονωμένα άτομα Γκρέισον Σέρμπεκ Αναγκάστηκε να χάσει τον αγώνα. Το Τέξας είχε μια αρχική ενδεκάδα από Isabel GonzabaΚαι το Μέγκαν ΧότζεςΚαι το Τζόσλιν ΡόμπερσονΚαι το Έμμα ΜπερκΚαι το Briana McDonoughΚαι το Τα μαλλιά της Έλλης Και το Άννα Κώστα Για πρώτη φορά αυτή τη σεζόν. Πέντε από τους αρχάριους ήταν αρχάριοι.

Το πρώτο σετ ήρθε με τον τρόπο που ισοφάρισε ο Τάρλετον όταν ο Βακέρος κατέπληξε τους φιλοξενούμενους (13-4, 2-0 WAC). Το προβάδισμα 4-0 έκανε το σκορ 11-5 υπέρ του Tarleton σε μια σύγκρουση με το πλήθος, καθώς ο Haynes πέτυχε διαδοχικές δολοφονίες για να κλείσει τη σειρά. Η Haynes Tarleton ηγήθηκε με 16 σκοτώσεις καριέρας, μόνο ένα παιχνίδι μετά το τέλος της καριέρας της και στη συνέχεια 15 σκοτώσεις στη Σαουδική Ομοσπονδία Sports for All. Ο Τάρλτον είχε το προβάδισμά του σε όλη τη διαδρομή του πρώτου σετ. Προκάλεσαν 14 φόνους υπέρ 12 βίκερ.

Το UTRGV τροποποιήθηκε και μπόρεσε να πάρει τα επόμενα τρία σετ για να εξασφαλίσει τη νίκη με 3-1. Το δίδυμο Sarah Cruz και Luisa Silva dos Santos πέτυχε 19 και 17 kills αντίστοιχα καθώς ένιωθαν την παρουσία τους στα δίχτυα στο μεγαλύτερο μέρος του απογεύματος.

READ  Πού βλέπουν ποδόσφαιρο οι μαθητές του Ντάρτμουθ;

Οι Τεξανοί είχαν υψηλό ομαδικό 0,250 στο τέταρτο σετ, αλλά το UTRGV αποδείχθηκε πολύ δυναμικό με 0,429 χτυπήματα και 17 δικά του χτυπήματα. Στα μισά του σετ, ο Τάρλετον βρέθηκε να πέφτει με 16-10. Αγωνίστηκαν ένα σερί 5-0, κυρίως δύο σκοτώσεις από τους Roberson και Burke ο καθένας, και το προβάδισμα μειώθηκε σε ένα. Οι ομάδες αντάλλαξαν βαθμούς από εκεί, αλλά το προβάδισμα 4-0 ενώ το 20-17 οδήγησε τους Vaqueros στη νίκη.

Ο Ρόμπερσον τελείωσε με 12 σκοτώσεις, ακολουθούμενος από τον Μπερκ που σημείωσε 10 ρεκόρ καριέρας. Ο Κώστας οδήγησε με 15 τρύπες και ακολούθησε Μάτε Τούρερ με 13.

Ο Tarleton επιστρέφει στη δουλειά την επόμενη Πέμπτη στις 6 μ.μ. καλωσορίζοντας το SFA στο Wisdom Gym. Ο αγώνας είναι Ελληνική Βραδιά καθώς και λευκός αγώνας όπου θα διανεμηθούν δωρεάν μπλουζάκια. Το ματς προηγείται της μεταμεσονύχτιας φρενίτιδας.