Στη Γουέστ Χαμ στο Περθ έπεσε η Τότεναμ με αρχηγό τον Άντζε Ποστέκογλου

Το ξεκίνημα του Άνγκε Ποστέκογλου ως προπονητής στην Τότεναμ είχε μια δύσκολη αρχή στο Περθ της Δυτικής Αυστραλίας, καθώς η ποδοσφαιρική ομάδα έχασε 3-2 από τη Γουέστ Χαμ Γιουνάιτεντ σε φιλικό το βράδυ της Τρίτης.

Η Τότεναμ ξεκίνησε με αμυντικά ξόρκια που επέτρεψαν στη Γουέστ Χαμ να προηγηθεί με 2-0 μετά από 23 λεπτά μπροστά στο κοινό στο στάδιο Optus στο Περθ.

Η Τότεναμ ισοφάρισε το σκορ 2-2 στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η Γουέστ Χαμ σφράγισε τη νίκη με τη νίκη στο 78ο λεπτό από τον Τζιανλούκα Σαμάκα.

σύμφωνα με ftbl.comΚαι Αν και το τελικό αποτέλεσμα δεν θα ευχαριστούσε τον Ποστέκογλου, τα στατιστικά θα έφερναν ένα τεράστιο χαμόγελο στα χείλη του.

Οι ομάδες του Ποστέκογλου είναι γνωστές για το επιθετικό ποδόσφαιρό τους, και το βράδυ της Τρίτης δεν αποτέλεσε εξαίρεση, καθώς οι οπαδοί της Τότεναμ πήραν μια γεύση του τι να περιμένουν όταν ξεκινήσει η σεζόν τον Αύγουστο.

Οι Σπερς εξαπέλυσαν 30 σουτ στα τέσσερα, συμπεριλαμβανομένων 12 στο τέρμα. Απολάμβαναν 72 τοις εκατό κατοχή και κέρδισαν κόρνερ με 14-3.

Ο Ποστέκογλου ήταν ευχαριστημένος που οι παίκτες του αγκάλιασαν το επιθετικό του ήθος στο ποδόσφαιρο.

READ  Η Ελλάδα ανοίγει πάλι αθλητικές εγκαταστάσεις καθώς διευκολύνει τη μόλυνση από ιούς κορανοϊού

Ο Ποστέκογλου είπε μετά τον αγώνα: «Υπήρχαν κάποια θετικά πράγματα – όχι όλα θετικά – αλλά σίγουρα ήταν αρκετά για να πούμε ότι τα αγόρια προσπαθούν, πρόθυμα να αλλάξουν τον τρόπο που παίζουμε».

πηγή: ftbl.com