Aussies Abroad: Ο Dougal διατηρεί δροσερό σε ένα εντυπωσιακό “Cupset”

Ο Kenny Dougal σημείωσε πέναλτι για να βοηθήσει τη Μπλάκπουλ να κερδίσει το εμβληματικό Κύπελλο FA το σαββατοκύριακο, ενώ οι άλλοι Αυστραλοί στον τρίτο γύρο ήταν ανεπιτυχείς.

Ακολουθεί μια σειρά από όλα όσα έχουν κάνει οι Socceroos κατά τους τελευταίους αγώνες σε όλη την Ευρώπη και την Ασία.

Κένι Ντάγκαλ Έπαιξε 120 λεπτά με το Μπλάκπουλ, καθώς ο αγώνας πρώτης ομάδας του Κυπέλλου FA με τον Γουέστ Μπρόμιτς Άλμπιον στην Πρέμιερ Λιγκ έληξε 2-2 μετά από παράταση.

Ο Αυστραλός μέσος διατήρησε το δροσερό του, μετατρέποντας το δεύτερο πέναλτι του Seasiders με ένα ισχυρό σουτ στην πάνω γωνία.

Η ομάδα του Ντούγκαλ κέρδισε 3-2 με πέναλτι, κέρδισε ένα αξέχαστο “Κύπελλο” και μετακόμισε στον τέταρτο γύρο του διαγωνισμού.

Kenny Dougall Blackpool εναντίον West Bromwich Albion

Χάρι ΣάταρΗ Στόουκ Σίτι της Λέστερ Σίτι δεν ήταν τόσο τυχερή καθώς κινδυνεύουν από την ομάδα της Πρέμιερ Λιγκ Λέστερ Σίτι.

Ο αμυντικός έπαιξε ένα πλήρες παιχνίδι, αλλά οι προσπάθειές του ήταν αδύναμες καθώς η ομάδα του Μπρένταν Ρόντσερ έπεσε 4-0.

Ρίλι Μακ Γκρέι Ήταν ένα αχρησιμοποίητο υποκατάστατο του Μπέρμιγχαμ, καθώς υπέστη ήττα 3-0 από την Pep Guardiola Μάντσεστερ Σίτι στο Etihad Stadium.

Ανάγνωση: Οι καλύτερες στιγμές του Socceroos Club του 2020

Ήταν μια αξέχαστη εβδομάδα Aziz Bahish Ποιος έπαιξε κάθε λεπτό αγωνιστικού Kayseri Spur στο τουρκικό πρωτάθλημα καθώς σημείωσε διαδοχικές νίκες για πρώτη φορά αυτή τη σεζόν.

Ο Ελβετός full-back διατηρούσε ένα καθαρό καθαρό φύλλο καθώς η ομάδα του αγωνίστηκε να κερδίσει αποφασιστικές νίκες 1-0.

Ο πρώτος ήρθε στο δρόμο στο Denizli Spur την περασμένη εβδομάδα, ενώ ο δεύτερος ασφαλή στο σπίτι της Γιεν Μαλατυασπορ την Κυριακή.

READ  Η βάναυση απόφαση των Mikel Arteta και Edo ύψους 13 εκατομμυρίων £ θα ανάψει το καλοκαίρι του Arsenal

Ντάνι Βούκοβιτς Εμφανίστηκε στον Genk καθώς η βελγική ομάδα υπέστη σοκ με ήττα 2-1 στο δρόμο προς Τρεντ SainsburyΚορτρίκ. Ο αμυντικός της Αυστραλίας Sainsbury έχασε την ομάδα καθώς η επιστροφή του από τον τραυματισμό συνεχίστηκε.

Στα γερμανικά, Igdeen χαρούμενη Ο Eintracht Frankfurt δεν συμμετείχε στη νίκη με 2-0 επί του Mainz 05.

Τζέιμς ΤζέτζουΤο Club Aries παρέμεινε στη δεύτερη θέση της ελληνικής Premier League. Ο μέσος εισήχθη στο 74ο λεπτό της τελευταίας νίκης του 2-0 επί της NFC Βόλος την περασμένη εβδομάδα.

Παρακολουθώ: Η πρώτη παράσταση – γενιές Αυστραλών

Στην Ασία, Μιτς Δούκα Αντικαταστάθηκε από τον Al-Taawon στο 67ο λεπτό με ισοπαλία 0-0 με τον Al-Raed Vima Κρεγκ Γκούντγουιν Μία ώρα μετά την Άμπχα κέρδισε 1-0 έναντι του Αλ Φαισάλι την περασμένη εβδομάδα.

Ντάνιελ Αρζάνι Επιστρέφει στην ομάδα αγώνων για την FC Utrecht για πρώτη φορά από τον Νοέμβριο. Ήταν ένας αχρησιμοποίητος αναπληρωτής στην ισοπαλία της ολλανδικής ομάδας με 2-2 με την FC Groningen.