Aussies Abroad: Ο Joey Caleb Watts έκανε το ντεμπούτο του στην Αγγλική Πρέμιερ Λιγκ

Ήταν μια αξέχαστη εβδομάδα για τον 19χρονο Αυστραλό μεσαίο Caleb Watts.

Επτά ημέρες μετά την παράδοση του ντεμπούτου του στο Κύπελλο FA για το Σαουθάμπτον, ο εκπρόσωπος της Goes έγινε ο 52ος Αυστραλός που χτύπησε στο γήπεδο σε έναν αγώνα της Premier League.

Ο Watts αντικατέστησε τον Theo Walcott στο 74ο λεπτό της ήττας 3-1 των Αγίων στην Arsenal την Τετάρτη το πρωί (AEDT), και έγινε ο τρίτος Αυστραλός που εκπροσώπησε τον Southampton στην Πρέμιερ Λιγκ, μετά τους Robbie Slater και Scott MacDonald.

Μάτι Ράιαν Ήταν επίσης παρών στο St Mary’s, παρακολουθώντας από την έδρα του The Gunners. Είναι η δεύτερη φορά που ο τερματοφύλακας του Sociros εμφανίστηκε στην ομάδα αγώνα του Mikel Arteta από τότε που μετακόμισε δάνειο από το Μπράιτον την περασμένη εβδομάδα.

Ανάγνωση: Ο Μάτι Ράιαν υπογράφει για την Άρσεναλ
Ανάγνωση: Αντίδραση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης στον Matte Ryan που υπογράφει για την Άρσεναλ

Αλλού στα Ευρωπαϊκά γεγονότα της Μεσοβίας, Τζέιμς Τζέτζου Έπαιξε 69 λεπτά καθώς ο Άρης απολάμβανε νίκη 1-0 επί της ΑΕ Λάρισας. Το αποτέλεσμα επέστρεψε στην ομάδα του στη δεύτερη θέση στην Ελληνική Πρέμιερ Λιγκ.

στην Τουρκία, Aziz Bahish Έπαιξε ξανά 90 λεπτά καθώς το ισχυρό σερί του Kayserispor τελείωσε με ήττα 3-0 από τον Fenerbahce.

Έξω από το πάρκο, Ντάνιελ ΑρζάνιΟ χρόνος του με την FC Utrecht έληξε καθώς η σχέση του με τους συναδέλφους της Αυστραλίας Alex Gersbach και Zach Duncan επιβεβαιώθηκε στο AGF Aarhus για το υπόλοιπο της σεζόν.