Aussies Abroad: Οι Sainsbury και Leckie επιστρέφουν στα στάδια καθώς ο Ryan ενώνεται με την Arsenal

Το δίδυμο Socceroos Trent Sainsbury και ο Matthew Leckie έκαναν το ντεμπούτο τους το 2021 καθώς οι Αυστραλοί στο εξωτερικό είδαν ένα σαββατοκύριακο μικτών περιουσιών.

Ο τέταρτος γύρος του FA Cup είδε επίσης τον Matt Ryan να εμφανίζεται στην ομάδα αγώνων της Άρσεναλ για πρώτη φορά.

Ακολουθεί μια περίληψη του κινήματος που έχει ξεδιπλωθεί σε όλη την Ευρώπη και την Ασία τις τελευταίες ημέρες.

Τζάκσον Ίρβιν Και το Μάρτιν Μπόιλ Και οι δύο έπαιξαν 90 λεπτά καθώς ο Hibernian υπέφερε από θλίψη στους ημιτελικούς του League Cup στη Σκωτία. Το ντουέτο έγινε αδύναμο καθώς νίκησε άνετα τους Χίπς 3-0 από τον Σεντ Τζόνστον.

Ήταν ένα εξίσου απογοητευτικό Σαββατοκύριακο στο Βέλγιο Ντάνι Βούκοβιτς Και ο Genk, ο οποίος παραιτήθηκε από 2-1 για να χάσει 3-2 από τον Club Brugge σε έναν κορυφαίο αγώνα. Το αποτέλεσμα έκανε τον Μπριζ να επεκτείνει το προβάδισμά του στην κορυφή του διαγράμματος σε 12 πόντους.

Έμεινε στο Βέλγιο δύο αγώνες σε τέσσερις ημέρες όπως είδε ο Kurtrick Τρεντ Sainsbury Επιστροφή στη δουλειά για πρώτη φορά από τις αρχές Δεκεμβρίου.

Ο αμυντικός του Socceroos εισήχθη μετά από 56 λεπτά από την ήττα της ομάδας του 2-0 από τον Saint Truiden πριν παίξει 90 λεπτά καθώς έχασε 2-1 από τον Cercle Brugge.

Τρεντ Sainsbury

Μάτι Ράιαν Το όνομά του ήταν στην ομάδα της Άρσεναλ λίγες μέρες μετά την επίσημη μετακίνηση του δανείου του από το Μπράιτον.

Δυστυχώς, η επιστροφή του Ryan στη Νότια Ακτή δεν ήταν θετική, καθώς παρακολούθησε από τον πάγκο καθώς η ομάδα του Mikel Arteta χτύπησε το FA Cup με ήττα 1-0 από το Southampton.

READ  Πιθανή επιστροφή του Φατίχ Τερίμ στο ποδόσφαιρο με τον Παναθηναϊκό

Ηθοποιός Joeys Caleb WattsΚαι το Ποιος πρωταγωνίστησε στον τρίτο γύρο την περασμένη εβδομάδαΉταν ένα αχρησιμοποίητο υποκατάστατο των Αγίων αυτή τη φορά.

Ανάγνωση: Mattie Ryan: Συνήθιζα να ξυπνάω για να δω την Arsenal στις 4 το πρωί
Ανάγνωση: Αντίδραση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης στον Matte Ryan που υπογράφει για την Άρσεναλ

Κένι Ντάγκαλ Δεν ήταν διαθέσιμος στο Μπλάκπουλ, καθώς αποκλείστηκε από το Κύπελλο FA αφού νίκησε 2-1 στο σπίτι από τον Μπράιτον.

Χάρι Σάταρ Έπαιξε ξανά 90 λεπτά με τη Στόουκ Σίτι στο τουρνουά, όπου ηττήθηκαν 2-1 από την προαχθείσα ομάδα Γουότφορντ.

Στο πρώτο πρωτάθλημα, Μπίλι Ράιτ Η Σάντερλαντ κράτησε ένα καθαρό φύλλο όταν νίκησε τη Σριούσμπερι Town 1-0.

Στα γερμανικά, Μάθιου Λέικυ Έκανε το ντεμπούτο του στη γερμανική Μπουντεσλίγκα από τον Δεκέμβριο του 2020, καθώς έπεσε από τον πάγκο στο πρώτο ημίχρονο της ήττας της Χέρτα Βερολίνου με 4-1 από τον Βέρτερ Βρέμη.

Μάθιου Λέικυ

Την ίδια στιγμή Igdeen χαρούμενη Εισήχθη 77 λεπτά αφότου επιβεβαίωσε η Eintracht Frankfurt νίκη 5-0 επί της Αρμενίας Μπίλεφελντ. Το αποτέλεσμα τους οδήγησε να ξεπεράσουν την Μπορούσια Ντόρτμουντ στην έκτη θέση στην Μπουντεσλίγκα, μόλις δύο βαθμούς πίσω από τα σημεία του Champions League.

Nikita Roccavestia Ήταν και πάλι στη λίστα των σκόρερ καθώς η Μακάμπι Χάιφα διατήρησε το προβάδισμα οκτώ πόντων στην κορυφή του Ισραηλινού Πρέμιερ Λιγκ με νίκη 3-0 επί του Μπάνι Σαχίν. Ο Αυστραλός επιθετικός σημείωσε ένα πέναλτι στο 71ο λεπτό πριν αποσυρθεί με 77 παιχνίδια.

Ο Ροκαβέτσια προτάθηκε πρόσφατα για το βραβείο Διεθνούς Παίκτη της Χρονιάς AFC για το 2020, με τα αποτελέσματα να αποκαλύπτουν ότι τερμάτισε τέταρτος με τον αστέρα της Νοτίου Κορέας Tottenham Hotspur Son Heung-min

READ  Μια γεύση Ελλάδας - φέιγ βολάν

Τζέιμς Τζέτζου Έπαιξε 90 λεπτά για τον Ares καθώς έκοψε τρεις συνεχόμενους αγώνες χωρίς νίκη για να νικήσει τον Apollon Smirnes 1-0.

Οι τρεις πόντοι έβαλαν τον Jeggo πίσω έναν βαθμό πίσω από την ΑΕΚ Αθήνα στη δεύτερη θέση στο Ελληνικό Σούπερ Λιγκ.

στην KSA, Κρεγκ Γκούντγουιν Έπαιξε επίσης ένα πλήρες παιχνίδι καθώς ο Abha έβαλε 2-2 με τον Al Qadisiyah.

Μιτς Δούκα Δεν εμφανίστηκε στην απώλεια 2-0 του Al Taawun από τον Al Hilal. Αλλά ο Αυστραλός επιθετικός είχε μια εβδομάδα για να το θυμηθεί, με τη γέννηση της κόρης του Χλόε Ολίβ Ντικόκ.