Ο Nicks εξαλείφει τον Bucks καθώς φεύγει ο Elfred Payton

Θα παραμείνει ο πραγματικός Elfred Payton;

Ένα βράδυ αφότου οι Knicks είχαν κάνει το χειρότερο σημείο εκκίνησής τους ως Knicks σε μια καταστροφική άσκοπα, την Κυριακή το απόγευμα νίκησε τους ισχυρούς Bucks σε μια εκπληκτική επίθεση 130-110 που έδωσε στον Tom Thibodo την πρώτη του νίκη ως προπονητής των Knicks.

Δεν ήταν όνειρο. Ο Payton, του οποίου η αργή έναρξη της σεζόν ήταν φήμη στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης λόγω της συνεδρίασης του, σημείωσε πραγματικά 26 πόντους, κάνοντας και τα τρία σουτ και έφτασε στα 12 από τα 16.

Ο Payton έδωσε επίσης τρεις ασίστ. Τα δύο αργά του, τρία στο τρίτο, αλάτισαν τον αγώνα. Η μεγαλύτερη αδυναμία του Payton είναι η δυστυχία του πίσω από το τόξο, χτυπώντας μόλις το 21% του βάθους της περασμένης σεζόν.

Ο Payton Nick δεν ήταν ο μόνος που έμοιαζε με έναν νέο τύπο καθώς το “The Greek Freak” πήρε μια ταπεινή πίτα στον κήπο. Ακόμα και ο τερματοφύλακας Frank Ntelikina την Κυριακή χτυπήθηκε από τον πάγκο για να σκάψει όλα τα σουτ των τριών πόντων.

Ο RJ Barrett έβαλε επίσης το φεστιβάλ clunkfest το Σάββατο πίσω του με 17 πόντους. Ο Julius Randall συνέχισε το εντυπωσιακό του παιχνίδι (27 πόντοι, 14 ριμπάουντ και επτά ασίστ) και δεν ντρεπόταν να υπερασπιστεί τον pian star Giannis Antiknombo, ο οποίος νίκησε νωρίς το τέταρτο τρίμηνο στο σημάδι παράδοσης.

Πολύ κακό το πάρκο ήταν ως επί το πλείστον ερημικό, καθώς αυτό θα μπορούσε να πέσει ως ένα από τα καλύτερα σημεία της σεζόν, καθώς οι Knicks πήγαν στο 1-2 μετά από διψήφιες ήττες από την Ιντιάνα και τη Φιλαδέλφεια, όπου κατέρρευσαν στο δεύτερο ημίχρονο.

READ  Η ιστορία της ανθρωπότητας προσφέρει πολλά για να σκεφτούμε - Winnipeg Free Press

Αντ ‘αυτού, τα Knicks βελτιώθηκαν μόνο την Κυριακή στο δεύτερο ημίχρονο, αυξάνοντας κατά 28 πόντους στην αρχή της τέταρτης περιόδου μετά την πρόοδο 61-45 στο πρώτο ημίχρονο.

Το Antitokounmo “κρατήθηκε” με 25 πόντους, 13 ριμπάουντ και πέντε ασίστ, καθώς οι Knicks έσπασαν το σετ των τεσσάρων αγώνων με τον Μιλγουόκι.

Οι Knicks δεν θα παίξουν ξανά στο πάρκο το 2020 καθώς ξεκινούν ένα οδικό ταξίδι τεσσάρων αγώνων που ξεκινά την Τρίτη στο Κλίβελαντ και συνεχίζει στην Τάμπα για μια μάχη την Παραμονή της Πρωτοχρονιάς ενάντια στους Raptors πριν τερματίσει το ταξίδι στην Ιντιάνα και την Ατλάντα.

Οι Knicks τράβηξαν ένα προβάδισμα 11-0 αργά στο πρώτο ημίχρονο που έκλεισε τον Alec Burks 3. Στη συνέχεια, ο Randall έθαψε έναν μη ισορροπημένο δείκτη στο τελευταίο δευτερόλεπτο καθώς οι Knicks πήραν το προβάδισμα 16 πόντων στο διάλειμμα.

Elfred Payton
NBAE μέσω Getty Images

Ήταν ανατροπές από τον Payton και τον Barrett, οι οποίοι ήταν τρομεροί στον εναρκτήριο αγώνα τους εναντίον των Sixers. Ο Μπόρξ έπεσε από τον πάγκο, πένοντας 18 πόντους – 15 στο πρώτο ημίχρονο.

Παγιδευμένος, ο Payton ήταν χωρίς γκολ το Σάββατο το βράδυ, πήγε 0-6 και έχασε όλους τους τρεις πόντους του, ενώ πήρε μόνο ένα πέρασμα.

Την Κυριακή, ο Payton, χτύπησε δύο πρώιμα χρόνια και στη συνέχεια αδειάστηκε ένας σπάνιος τριπλός δείκτης. Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, είχε συγκεντρώσει 11 πόντους και τρεις ασίστ.

Ο πόντος φρουρός ήταν ένα καταστροφικό παιχνίδι εναντίον του Sixers, αλλά προετοιμάστηκε θεαματικά εναντίον του Μιλγουόκι. Με τον Ντένις Σμιθ Τζούνιορ να αποκλείεται με τετραπλή μώλωπα, η Ντιλικίνα κληρονόμησε το ρόλο του εφεδρικού σημείου φύλαξης και έδωσε ένα ισχυρό 18 λεπτά από τον πάγκο όταν πυροβόλησε από το πίσω μέρος – 4 από 4 από ένα σερί 3 πόντων.